New York Festiwal – XIII edycja – ORGANIC NOISES, LUNATYCY, NIECHYBNIE – sylwetki zespołów

Zapraszamy na pierwszą w tym roku turę przesłuchań do New York Festiwal. Spotykamy się po raz XIII w łódzkim klubie NY. Start 03.02.2018 godz. 20:00. Wejście FREE!

Tym razem na scenie wystąpią: ORGANIC NOISES, LUNATYCY, NIECHYBNIE


ORGANIC NOISES

Organic Noises w swojej twórczości łączy elementy tradycyjnej muzyki Ormiańskiej, Wschodnio-Europejskiej i fusion jazzu. Brzmienie grupy bazuje na zestawianiu ze sobą ormiańskich instrumentów tradycyjnych (duduk, zurna, pku, ney) z instrumentami akustycznymi (skrzypce, obój, piano) oraz nowoczesnym jazzowym instrumentarium (gitara elektryczna, skrzypce elektryczne, klawisze, syntezatory, bas i perkusja).

Zespół współpracuje z Harutyunem Chkolyanem (duduk, zurna, ney, klarnet), mieszkającym w Erywaniu wirtuozem klarnetu oraz ormiańskich instrumentów tradycyjnych, a także od 2017 roku ze  stowarzyszeniem ‘Music of Armenia’. W czerwcu 2017 roku zespół zwieńczył swoim koncertem oficjalne obchody 650-lecia Diaspory Ormiańskiej w Polsce, odbywające się w Piotrkowie Trybunalskim.

W 2017 roku grupa zdobyła Nagrodę Główną na VI School & Jazz Festival w Lubaczowie. Dodatkowo pianistka zespołu, Karolina Wiercioch, zdobyła podczas tego konkursu wyróżnienie indywidualne. Organic Noises jest także finalistą VIII RCK Pro Jazz Festiwal 2017.

Muzyka grupy była transmitowana w rozgłośniach radiowych w kraju i za granicą (m.in.: na antenie Radia Kraków czy Leo Swiss Radio w Szwajcarii).

Grupę tworzą młodzi studenci i absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii

Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/organicnoises/


LUNATYCY

Względnie młody zespół pochodzenia piotrkowskiego. Banda ludzi, która spotkała się przypadkiem w parku w wakacje roku 2013 i rozpoczęła wspólną przygodę z muzyką. Chociaż z pierwotnego składu pozostała już tylko dwójka (Asia i Jasiek), zespół wciąż gra i tworzy. Coraz to nowsi członkowie ekipy wprowadzają coraz to lepszy poziom i energię. Na koncie mamy kilka większych i mniejszych koncertów m.in. w okolicznych pubach i klubach (również łódzkich), w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych oraz podczas Dni Piotrkowa Trybunalskiego.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/lunatycy.band/


NIECHYBNIE

Zespół Niechybnie zaczyna dopiero swoją przygodę na łódzkiej scenie muzycznej. Koncertuje od maja 2017 roku i wciąż tworzy swój materiał.

Członkowie Niechybnie grali i grają w innych składach od lat. Stworzyli trio Niechybnie aby grać koncerty i prezentować innym muzykę, która zarówno zmusi słuchaczy do pogowania jak również pogrąży w zadumie.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Niechybnie/


This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zobacz więcej:

Klub New York – Facebook

New York Festiwal – Facebook

 

 

Podziel się swoją opinią ;)