“Nie bój się o jutro” – idealna piosenka, z którą warto wejść w święta i nowy rok

"Nie bój się o jutro" - idealna piosenka, z którą warto wejść w święta i nowy rok

“Nie bój się o jutro” to opowieść o delikatności, która w męskim świecie może być źródłem prawdziwej siły, zapewniając najbliższym poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen. 

Niesłuchowski, który szerszej publiczności, znany jest jako finalista premierowej edycji The Voice of Poland, sygnuje utwór swoim nazwiskiem, jednak piosenka jest efektem połączonej kreatywności 5 facetów z – na pozór – odległych muzycznie światów.

Ta kołysanka powstała podczas tegorocznego Songwriting Camp ZAiKS. Każda z grup, łączących uczestników, producentów i zaproszonych przez organizatorów artystów musiała zmierzyć się z tematem „piosenki dla dzieci”, a na pracę twórczą oraz studyjną rejestrację swoich pomysłów mieli tylko 4 godziny. Może się to wydać zaskakujące, ale rygorystyczne ramy czasowe nie stanęły na przeszkodzie temu, by Piotr Niesłuchowski, Marcin Skipiała, Staś Aleksandrowicz, Mateusz Krautwurst (producent nagrania) i Andrzej Zieliński zapisali swoją wrażliwość w słowach i nutach. 

Tego samego dnia panowie zarejestrowali wszystkie partie instrumentalne i wokalne. Organy Hammonda wypełniły harmoniczne przestrzenie, a te dźwięki i puls basu wyszły z wyobraźni i spod palców Andrzeja Zielińskiego. Założyciel zespołu Skaldowie oddał piosence cząstkę swojej wrażliwości, ale udowodnił też, że budowa międzypokoleniowych mostów między artystami jest nie tylko możliwa, ale może pozostawić po sobie coś wyjątkowego.

Podziel się swoją opinią ;)