“Nie budź mnie” Mariusza Wawrzyńczyka, czyli zimowy klimat z miłością w tle

Nie budź mnie Mariusza Wawrzyńczyka, czyli zimowy klimat z miłością w tle

Piosenka „Nie budź mnie” to propozycja zwycięzcy 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty”.

Mariusz Wawrzyńczyk wystąpił w wielu przedsięwzięciach m.in.  koncert „Wszystko jest poezja” oraz „Ta noc do innych jest niepodobna”- odbywający się podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego piosenki prezentowane są w ogólnopolskich i regionalnych rozgłośniach radiowych. Szerszej publiczności dał się poznać w programie “Szansa na sukces” oraz “Bitwa na głosy” w grupie Urszuli Dudziak.

Dla Mariusza Wawrzyńczyka  komponują  najwybitniejsi polscy kompozytorzy tacy jak  Adam Abramek, Paweł Sot, Marek Kościkiewicz, Marcin Nierubiec czy Tomasz Lubert a artysta zaśpiewał także w duecie z Krzysztofem Jaryczewskim i Anią Rusowicz a jego nowa wersja znanego hitu Bajmu „Biała armia” wzbudziła zachwyt i aprobatę Beaty Kozidrak.

Nowy przebój Mariusza, to subtelny utwór o relacjach międzyludzkich, prozie życia i miłości. Wszystko to zapakowane niczym prezencik w melodię łatwo wpadającą w ucho o lekkim rockowym zabarwieniu. Całości dopełnia bajkowy klip z piękną zimą w tle.


Mam ogromne szczęście do ludzi, których spotykam na swojej drodze artystycznej. Zawsze chciałem współpracować z twórcami, którzy są dla mnie autorytetami muzycznymi. Jestem fanem muzyki. Szczególnie tej powstałej w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Pandemia to czas, który wbrew pozorom był dla mnie bardzo aktywny twórczo. Zamknąłem się w studio nagrań i pisałem utwory. Nagrywałem, komponowałem, pisałem teksty i produkowałem każdy dźwięk, który usłyszycie na mojej drugiej płycie.

Widziałem, że chciałbym odkryć nieznane dotąd dla mnie lądy. Jednym z nich była współpraca z Romualdem Lipko. Pomyślałem… Dlaczego nie pójść za ciosem i zaprosić kolejną legendę?. Od razu przyszedł mi na myśl Seweryn Krajewski. Cenię Krajewskiego za melodie, które zapadają w pamięć słuchaczom. Piękna, nietuzinkowa barwa głosu, wrażliwość i pomysły muzyczne to znaki rozpoznawcze Pana Seweryna. Te cechy są dla mnie bardzo ważne w muzyce. Postanowiłem napisać do Pana Seweryna Krajewskiego mail. Wbrew pozorom poszło szybko i gładko. Po wysłuchaniu moich dokonań muzycznych i przedstawieniu obranego przeze mnie kierunku Krajewski zasugerował, żebym wybrał z jego „dem” utwór, który najbardziej do mnie przemawia i zaaranżował go na swój sposób. I tak się stało”.


Mariusz w  2018 roku  wydał swój debiutancki krążek pt. “Zawsze pod wiatr“. Premiera utworu  jest zapowiedzią nowej odsłony wokalisty, ostrzejszej, drapieżnej, pop-rockowej. 

W 2021 r. artysta opublikował dwa single. Jednym z nich jest piosenka „Królowie życia”. To kompozycja Juliusza Kamila, który ma na swoim koncie przeboje napisane dla Roxie Węgiel, Viki Gabor czy Alicji Szemplińskiej.

Z kolei w styczniu 2021 r. artysta udostępnił utwórCzas, który został skomponowany  specjalnie dla Mariusza Wawrzyńczyka przez zmarłego w lutym 2020r. legendarnego twórcę Romualda Lipko.

Wokalista w 2020 r. zaangażował się w akcję dla Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie nagrał utwór “Jest taki dom” wspólnie z plejadą polskich aktorów m.in. z Małgorzata Kożuchowska,  Danielem Olbrychskim czy Olgą Bończyk.

Podziel się swoją opinią ;)