Nie tak słodka zapowiedź drugiej płyty zespołu CUKIER

“Spaliłem dla niej Rzym” to pierwszy singiel zapowiadający drugi album zespołu CUKIER. W piosence spotkał się – tak charakterystyczny dla artystów –  muzyczny eklektyzm oraz bardzo osobiste i przepełnione grą słów teksty. Duet Caboń-Krebs znów przesunął granicę i tak już bardzo pojemnej alternatywy.

“Łachmany”“Kobiety” i “Romanse” to tytuły utworów kojarzące się słuchaczowi muzyki alternatywnej z zespołem CUKIER. Tworzący go wokalista i tekściarz Bartek Caboń oraz producent i instrumentalista Amek Krebs zyskali dzięki nim nie tylko zainteresowanie odbiorców, ale również przychylność mediów. Po kilku miesiącach przyszedł czas na kolejny autorski materiał, a jego pierwszą odsłoną jest singiel “Spaliłem dla niej Rzym”. Piosenka to kwintesencja wyrazistego stylu zespołu, który definiowany jest odważnym łączeniem brzmień oraz artystyczną bezkompromisowością.

Piosenka jest rozprawką o tym, że nie ma dobra i zła. Wszystko jest pomiędzy i to, co dobre dla jednych, może być tragiczne dla innych. Utwór jest zapisem zdrady i obrazem skutków, jakie za sobą niesie. Pośrednio to metafora, jak nasze decyzje wpływają na nas i wszystko wokół. Żyjemy bowiem w świecie nieustannych pokus i w tym przypadku jasne jest, że nie chodzi o małe przyjemności, a chęć zburzenia wszystkiego jedną odważną – a być może głupią – decyzją. Wtedy nic już nie będzie takie samo.

Zespół CUKIER powstał z inicjatywy producenta Amadeusza Krebsa oraz wokalisty i tekściarza Bartka Cabonia, których artystyczne drogi przecięły się w 2019 roku. Panowie, którzy na co dzień mają okazję wspólnie pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego, postanowili przygotować razem autorski materiał, łącząc dotychczasowe pomysły i doświadczenia. Bardzo szybko ze swoją twórczością trafili do projektu My Name Is New, w ramach którego wydali 3 single. Oryginalność muzyczna i zaangażowanie zespołu zaowocowały podpisaniem kontraktu z wytwórnią Kayax. Niedługo później w czerwcu 2020 roku CUKIER wydał swój debiutancki album o tytule „JEDEN” i zagrał kilkanaście koncertów w całym kraju, dzieląc scenę m.in. z Krzysztofem Zalewskim, Darią Zawiałow, Vixenem, czy Karoliną Czarnecką. Latem tego roku do odsłuchu trafi ich drugi długogrający materiał, który zapowiada singiel „Spaliłem dla niej Rzym”.

Podziel się swoją opinią ;)