“Niebo – live session”- pierwsza odsłona niezwykłego mini koncertu OS.SO w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej 

“Szymborska – zachwyt i rozpacz” to interdyscyplinarny projekt muzyczno-literacki – oprócz płyty z utworami skomponowanymi do wierszy poetki, której stulecie urodzin obchodzimy w tym roku (2023 jest oficjalnym rokiem noblistki), OS.SO nagrała także live session w krakowskim mieszkaniu Szymborskiej. Premiera pierwszej odsłony tego niezwykłego nagrania została zaplanowana dokładnie na 100 rocznicę urodzin noblistki, czyli na 2 lipca. 

“Wykonywanie muzyki skomponowanej do wierszy, które powstały właśnie w tym miejscu ponad 30 lat temu to dla mnie duże przeżycie – mówi OS.SO. Utwory wybrzmiały tu niejako na nowo, tym razem ożywione instrumentami w innym czasie, ale w tej samej przestrzeni.

Dzięki życzliwości Fundacji Wisławy Szymborskiej udało mi się spełnić kolejne marzenie, to niezwykłe doświadczenie – pić kawę przy tym samym stole, przy którym rozmawiali Szymborska i Miłosz i wyglądać z kuchni na salon przez słynne okienko poetki”.


OS.SO – kompozytorka, producentka muzyczna, autorka tekstów, basistka. Gra również na perkusji, pianinie, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. We 2022 pod pseudonimem OS.SO wydała pierwszą autorską płytę – “Lethe” znalazła się w zestawieniu najlepszych debiutów 2022 roku Gazety Wyborczej. 

Podziel się swoją opinią ;)