„Nim Wstanie Dzień” nowy singiel zespołu Cannonball

Poznański CANNONBALL jest działającym od ponad roku zespołem doświadczonych muzyków, przyjaciół. Muzykę zespołu wyróżnia stylistyka i szerokość kompozycji, nawiązanie brzmieniowe do lat 70, specyficzne brzmienie Hammonda oraz ciekawe kompozycje nawiązujące do muzyki pop, dzięki czemu trafia ona do szerszego grona słuchaczy. Świetne melodie piosenek, które z łatwością wpadają w ucho posiadają rozbudowane elementy muzyczne, rytmiczne i brzmieniowe.

Zespół tworzą: Zbyszko Tuchołka – wokal, Piotr Skraburski – organy Hammonda, Michał Bobrowski – gitara, Paweł Malinowski – bas oraz Piotr Szpalik – perkusja.

Pierwsza płyta EP “Friends with Benefits” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem fanów oraz stacji radiowych. Płyta stała się przepustką do znanych ogólnopolskich festiwali oraz przeglądów muzycznych, z których przywieźliśmy znaczące nagrody i wyróżnienia, jak np.: 11.2019 – Zdobycie głównej nagrody na festiwalu “Krótkie spięcie” w Siedlcach, 11.2019 – Zdobycie nagrody “Osobowość sceniczna Festivalu” na XXIII EDYCJA MAYDAY ROCK FESTIVAL w Głogowie czy 05.2020 – Zdobycie głównej nagrody na XIX Rock May Festival w Skierniewicach.

Co więcej, w lutym 2020r. zespół Cannonball został zaproszony do ogólnopolskiej stacji radiowej Antyradio, aby w tzw. “prime time” zagrać koncert na żywo. 

Kule biją – okładka EP-ki.

Już 11.2020 będzie miała premierę EP “Kule Biją”, która została nagrana w całości w języku polskim, a promować ją będzie singiel “Nim Wstanie Dzień”, do którego stworzony został także teledysk. 

Za muzykami Cannonball stoi bogate doświadczenie muzyczne – tworząc i udzielając się z takimi składami/artystami jak: Rust, Grzegorz Hyży, Dirk Verbeuren (Megadeth), Erijef Massiv, Like the Stones, Grzegorz Kupczyk, Dr Blues & Soul ReVision, Disquiet, The Moodswinger, Dziwy, Maja Koman, Sabo, Dawid Kwiatkowski, orkiestra Transatlantyk pod batutą Jan A. P. Kaczmarek i inni.

Podziel się swoją opinią ;)