“Noce Kryształowe” nowy singiel Leepeck’a

“Noce Kryształowe” nowy singiel Leepeck'a

“Noce Kryształowe” to nowy singiel Leepeck’a, który wraz z wyjątkowym klipem autorstwa Jacka Kościuszko promuje wydany we wrześniu album “Na Mnie Już Czas”.

Jest to bez wątpienia najbardziej “przebojowy” utwór na tym krążku a zarazem bardzo ważny przekaz, skłaniający do refleksji, którym warto podzielić się szerzej. Zjawiskowy teledysk można zobaczyć na YouTube.

Klip do „Nocy Kryształowych”, pokazuje jak to jest być innym w świecie ludzi, którzy żyją z “klapkami na oczach”. Pokazuje brak zrozumienia i oraz jak bardzo może to być wyniszczające. Teledysk zrealizowany przez Jacka Kościuszko pokazuje w surrealistycznej a jednocześnie pięknej formie to o czym śpiewa Leepeck. Opowiada o strachu przed innością. Każdy z nas jest inny tylko mało kto ma odwagę to pokazać. Warto o tym mówić głośno a śpiewać warto jeszcze głośniej! Tak jak to uczynił Leepeck.

Album „Na mnie już czas” to dziesięć piosenek, które w poruszający i unikalny sposób opowiadają o ludziach, miłości i przemijaniu. O kondycji człowieka naszych czasów. Mówią też o samym twórcy i jego wrażliwości.

Album dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/leepecknamniejuzczas

Kulisy powstawania albumu zostały ujęte w filmie, który można zobaczyć w serwisie YouTube.

„Na mnie już czas” to płyta drogi. Podróży przez inne wymiary. Zanurzenia w głąb siebie. Z drugiej strony jest to bardzo prosty i melodyjny album wpadający w ucho niesłychanie szybko. Dźwięki i słowa odbijają się od ścian i łapią słuchacza za serce. Leepeck swoim głosem budzi w nas radość i tęsknotę. Hipnotyzuje. Uzależnia.


Noc Kryształowa była jedną z zapowiedzi największego pożaru w historii, który ogarnął cały świat. Nienawiść, strach, ból… Coraz mniej ludzi o tym pamięta. Ale została zaledwie garstka tych, którzy pamiętają, bo doświadczyli tego na własnej skórze.

Pogromów, dręczenia i dyskryminacji ludzi o innym kolorze skóry, pochodzeniu, wyznaniu, orientacji seksualnej od tamtej pory było bez liku. Tak jakbyśmy nie wyciągali lekcji z historii. Zawsze liczy się bezrefleksyjne tu i teraz. A ta piosenka jest właśnie moją refleksją… Refleksją a w zasadzie protestem przeciw homofobii, nietolerancji i prymitywnemu, przestarzałemu pojmowaniu świata. Przeciwko ogłupianiu ludzi w kościołach i szkołach. Przeciwko hipokryzji i obłudzie…


Leepeck (wym. Lipek) naprawdę nazywa się Piotr Lipka – urodzony w Warszawie, kompozytor, autor tekstów, wokalista, członek i współzałożyciel zespołu Bohema oraz twórca solowego projektu Leepeck. Brał udział w wielu znaczących wydarzeniach muzycznych: m.in. XLIV Festiwal w Opolu, Opole Songwriters Festivl czy XII Przystanek Woodstock. Leepeck, otwierał koncerty m.in. takich gwiazd jak Green Day, T.Love. Album “Na Mnie Już Czas” jest następcą wydanej w 2017 roku płyty “Borderline”, która została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność oraz dziennikarzy muzycznych, zbierając bardzo pozytywne recenzje.

Podziel się swoją opinią ;)