“Spalona ziemia” – The Cassino podbijają stawkę tuż przed premierą płyty

Długo wyczekiwany przez fanów The Cassino album długogrający zbliża się wielkimi krokami. Świetnie przyjęte EPki zbudowały grupie oddane grono słuchaczy, które teraz zapewne się powiększy.. Debiutancki materiał w całości nagrany po polsku ukaże się 22.10.2021 a już teraz kolejny przedsmak, czyli nowy singiel – “Spalona ziemia”.

Te gitary, ten wokal – zespół zapowiada swój debiut w swoim stylu. Indywidualne i charakterystyczne brzmienie od razu identyfikują utwór z jego autorem. To są składniki za jakie słuchacze pokochali ich muzykę – energiczne brzmienie, metaforyczne teksty Huberta, które zaskakują swoją uniwersalnością. “Spalona ziemia” to utwór, który wprowadza nas w świat “Części” dobrze znanym krokiem, zasiewając nutkę zaciekawienia co przyniesie cały album.

Zespół powstał w 2013 roku w Braniewie. Został założony przez trzech kumpli: Huberta Wiśniewskiego, Michała Badeckiego i Piotra Dawidka. Pierwsze kroki stawiali w wojskowym kasynie. Pojawili się w 11. edycji Must Be The Music, wzięli udział w konkursie Start NaGranie i wystąpili w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

W 2019 zagrali na Męskim Graniu. Mają na koncie trzy EPki. W swojej twórczości mieszają rock z bluesem i wyspiarskim indie rockiem. Mimo to ich utwory zachowują indywidualny charakter. Stawiają na emocje i szczerość.

Album dostępny w przedsprzedaży: Części | PRZEDSPRZEDAŻ | MTJ

Podziel się swoją opinią ;)