„NOVIKA 2.0” – 20 piosenek Noviki w nowych aranżacjach

Właśnie ukazał się wyjątkowy album celebrujący 20-lecie debiutu Noviki u boku Smolika! Interpretacje najważniejszych utworów artystki zaprezentowała plejada gości, m.in.: Skubas, Natalia Grosiak, BOKKA, Baasch czy Arek Kłusowski. 

Za pomysłem stoi sama jubilatka, która zajęła się również stroną koncepcyjną i organizacyjną całego przedsięwzięcia. Tak to wspomina Novika:To była fajna zabawa, dużo kombinowania – kogo z kim połączyć, komu jaki utwór zaproponować. Ale było też przy tym dużo pracy, bo łącznie zaprosiłam do podjęcia tego wyzwania ponad 30 osób! Jestem zachwycona talentem i pomysłowością artystów, którzy dali moim piosenkom nowe życie.

W części utworów można też usłyszeć samą Novikę – chociażby w prezentowanym w ubiegłym tygodniu „Perfect Beach” z udziałem Baascha. Singlem towarzyszącym premierze albumu „Novika.20” jest piosenka „Scenariusz”, nagrana w duecie z Arkiem Kłusowskim. Za stronę produkcyjną i nowy aranż odpowiada duet Sampler Orchestra, z którym Novika współpracowała już przy piosence „Unsafe”.

Arek i Novika

Wielkim zaszczytem dla mnie była możliwość współpracy z Noviką, ikoną muzyki elektronicznej – wyznaje Arek. – Byłem na jej pierwszym koncercie, mając jakieś 16 lat… pamiętam, jakie zrobiła na mnie wrażenie.


W piątek 26 listopada NOVIKA podsumuje 20-lecie na specjalnym koncercie w klubie NIEBO. Na scenie zabrzmią utwory ze wszystkich albumów artystki, ale również te najważniejsze z ostatniej płyty „Bez Cukru”. Novice towarzyszyć też będzie jej zespół – Miłosz Oleniecki (klawisze, elektronika) oraz Rafał Dutkiewicz (perkusja). Wśród gości: Skubas, Kasai, A-Gim, Atvnta, Loco Star (pierwszy występ po długiej przerwie zespołu!).


NOVIKA 2.0 – tracklista

Novika, Szatt – T.Time (2Track Rework)
Kasai – She’s Dancing
Skubas – Od Dziecka feat. Borys
Atlvnta – Wyspy
Bokka – Who Wouldn’t
Meeting By Chance, Baasch, Novika, Rafał Dutkiewicz– Perfect Beach
Natalia Grosiak – Depend On You
Loco Star – Partner In Crime
Sampler Orchestra, Arek Kłusowski, Novika – Scenariusz
Blauka – Lekko
Bogdan Kondracki – Homemade
Agim Novika, Buslav, – Safest
Max Skiba Novika, Bartek Królik,– Tricks
Envee, Novika, Danielle Moore,– Miss Mood
Nuno, Iza Kowalewska, Spox – Daily Routines
Maria Sadowska, Seb Skalski – Lovefinder
Novika, Jacob A – Hate Love feat. Satl
Min T – Forever Girl
Novika, Tomasz Mreńca – Silence Is Pure
Golden, Martyna Szczepaniak – Where Is… 

Fot. E. Krakowka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.