RADIO NOWY ŚWIAT wydało pierwszą płytę

RADIO NOWY ŚWIAT wydało pierwszą płytę

Już jest! Radio Nowy Świat wydało pierwszą płytę. Cały dochód ze sprzedaży rozgłośnia przeznaczy na stypendia dla dzieci mieszkających w Polsce uchodźców, znajdujących się pod opieką Fundacji Ocalenie.

Pierwsza płyta RNŚ to 11 znakomitych utworów, z których 5 powstało w Radiu, a 4 z nich nie można znaleźć na żadnym innym krążku. Wszystkie zebrane i zaaranżowane tak, by oddać niepowtarzalną atmosferę Radia Nowy Świat.

Bardzo chcieliśmy stworzyć składankę, dzięki której słuchacze mogą mieć nas zawsze przy sobie.
Bo nasze Radio powstało właśnie po to, by tworzyć lepszą rzeczywistość, nie tylko tę wirtualną, ale taką, która jest blisko serc i przekonań tych, którzy nas słuchają. Płyta to taka nasza cegiełka w umacnianiu więzi z naszymi Słuchaczami, którym bliskie są te same wartości –
mówi Bartek Winczewski,  szef muzyczny Radia Nowy Świat, odpowiedzialny za dobór utworów na płycie.

Radio Nowy Świat od początku otrzymało niesamowite wsparcie od swoich Patronów i Słuchaczy. Ogromne serce, mnóstwo dobrej energii, ciepłych słów. Ta energia i to dobro teraz, dzięki płycie Radia Nowy Świat trafiają do tych, którzy go potrzebują.

Cały dochód ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na ważny cel – stypendia dla uzdolnionych dzieci uchodźców, pozostających pod opieką Fundacji Ocalenie. Będą to stypendia naukowe lub socjalne w kwocie 500 zł/miesiąc na okres 10 miesięcy. To pomoc, która pozwoli dzieciom rozwijać się bez obaw o fundusze. – Proszę wierzyć, że my tu, w zespole, bardzo przeżywamy to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Ale  jesteśmy też bardzo poruszeni sytuacją uchodźców, którzy już mieszkają w Polsce. Dlatego postanowiliśmy razem z Fundacją Ocalenie dochód z naszej płyty przeznaczyć na stypendia dla dzieci z tych rodzin, które  wybrały nasz kraj jako docelowy. Wierzymy, że to również od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz nowy świat – mówi Magda Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat.

Oczywiście, jak podkreślają twórcy Radia Nowy Świat, przy podejmowaniu decyzji o tegorocznych działaniach charytatywnych nie bez znaczenia była obecna trudna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

– Te zdolne dzieciaki, z którymi rozmawiałam mają za sobą naprawdę traumatyczne przeżycia. Musiały z dnia na dzień zostawić swój dom, bo w ojczyźnie ich rodzinom groziły poważne represje za polityczne zaangażowanie. Yasmina z Tadżykistanu tułała się po nocach z mamą w ciąży i z roczną siostrzyczką. Niektóre nastolatki w ogóle nie były w stanie mówić o swoich wspomnieniach. A przecież to nie był koniec, bo w Polsce musiały przechodzić przez pobyt w obozach, chodzić do szkoły, w której nie rozumiały ani słowa i były odrzucane przez kolegów i nauczycieli. Wielu dorosłych nie wytrzymałoby takiej presji. A te dzieciaki nie tylko chcą tu żyć – one marzą o tym, żeby się uczyć, iść na studia, zostać lekarzami, dziennikarzami, fizykami. Podziwiam ich siłę, rozmowy z nimi były dla mnie czymś naprawdę niezwykłym. Każda pomoc jest na wagę złota – mówi Adriana Bąkowska, reporterka RNŚ, która jest blisko spraw uchodźców żyjących w Polsce.

Dlatego im więcej płyt Radia Nowy Świat znajdzie nabywców, tym więcej dzieci będzie mogło otrzymać stypendium.

Radio Nowy Świat to miejsce, które żyje muzyką i które również muzyką zapisuje swoją historię, dlatego sami artyści traktują ten projekt jako swój wkład w wybrany przez redakcję cel. Pierwsza płyta RNŚ zawiera 11 utworów przygotowanych przez artystów i twórców rozgłośni.

01. THE REDAKTORS (Waglewski, Fisz, Badach, Borzym, Grabowski, Napiórkowski) – Chodź tu
02. JOANNA KOŁACZKOWSKA – Pierwsza rozgwiazda (tyku, tyku)
03. WAGLEWSKI, BORZYM, BADACH, ZAMACHOWSKI – Tango Nowy Świat
04. VOO VOO – Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic – Wersja letnia 2021
05. PIOTR BUKARTYK – Ani ani 2020
06. MONIKA BORZYM – Ty tu, ja tam tango
07. ARTUR ANDRUS – Bez katarynek
08. RAZ DWA TRZY – Nikt nikogo (I tak warto żyć)
09. FISZ EMADE TWORZYWO – Ślady – Live
10. ANIA RUSOWICZ & ADAM NOWAK – Trudne życzenia
11. PIOTR BUKARTYK – Nowy Świat

Cena krążka to jedyne 49.99 zł. Od dziś płytę można kupić na stronie nowyswiat.shop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.