Nowa płyta CHEAP TOBACCO – „Zobaczmy siebie”

CHEAP TOBACCO to zespół, który od ponad dziesięciu lat jest obecny na polskiej i zagranicznej scenie muzyki rockowej. Właśnie przygotował materiał na nową płytę, zatytułowaną „Zobaczmy siebie”, która ukaże się już wkrótce, bo 23 września, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Płytę zapowiedziały już single: „Zobaczmy siebie” i Tańcz, tańcz oraz wydana w czerwcu przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia piosenka  „Miasto”.

To w pewnym sensie „nowe” CHEAP TOBACCO, choć cały czas w takim samym składzie: obdarzona oryginalną barwą głosu wokalistka i autorka tekstów Natalia Kwiatkowska, oraz tworzący wspólnie z nią utwory instrumentaliści: Robert Kapkowski (gitara), Michał Bigulak (bas) oraz Bartosz Kołodziejski (perkusja). „Nowe”, bo zmienił się na bardziej dojrzały sposób, w jaki cała czwórka zaczęła patrzeć na otaczający świat, który – jak sami mówiąkolorują i retuszują swoim rockowym przekazem i wyrazistością nowych numerów.

Cheap Tobacco – „Zobaczmy siebie” (źródło: cheaptobaccoband)

Album „Zobaczmy siebie” został nagrany i wyprodukowany w renomowanym studiu BLACK KISS RECORDS Arka Kopery, który osobiście zrealizował i zmiksował sesje we współpracy z muzykami zespołu. Do produkcji albumu zaproszono Pako Sarra, Radka Owczarza (piękny loop perkusyjny w utworze „Nie bój się”) i Borysa Sawaszkiewicza (partie klawiszowe).

Płyta „Zobaczmy siebie” powstawała długo, bez pośpiechu, w spontaniczny sposób. CHEAP TOBACCO od lat podążają własną drogą muzyczną, unikając kompromisów artystycznych, konsekwentnie wyrażając swoją muzyką i tekstami to, co w danym momencie czują i czym chcą się podzielić z fanami. Dla jednych to alternatywa, dla drugich dobry, współczesny pop oparty na starej szkole rockowo-bluesowej, z której czerpią pełnymi garściami.

Na „Zobaczmy siebie” znajdzimy dwanaście piosenek, w których każdy może odnaleźć kawałek własnej historii. Są to zarówno utwory, w których, w warstwie muzycznej melodyjnemu wokalowi towarzyszą ostre podkłady, jak i wzruszające ballady, oparte na bluesowej chromatyce.

Jako zapowiedź premiery płyty ukazuje się piosenka „Jestem sama” i towarzyszący jej teledysk. To historia dziewczyny, która odzyskała siebie i wreszcie ma odwagę być sobą prawdziwą, mówić (i śpiewać) własnym głosem, na co ma ochotę.

CHEAP TOBACCO łączy style i bawi się konwencją, nie pozwalając zamknąć się w stereotypowych kategoriach muzycznych. Album „Zobaczmy siebie” to muzyczna panorama współczesności, pełnej sprzeczności, konfliktów, bólu, ale także miłości, wzajemnego szacunku i szczęścia.

Podziel się swoją opinią ;)