Żurkowski prezentuje singiel „Zapach Pól”

Żurkowski prezentuje singiel „Zapach Pól"

Żurkowski prezentuje utwór „Zapach Pól”, który jest kolejnym singlem z albumu „KURZ”.

Klip autorstwa Grzegorza Sadowskiego można zobaczyć tutaj:

Na płycie „KURZ” znalazły się utwory, które zamknięte w zakurzonej szufladzie czekały na swój czas, jak i zupełnie nowe kompozycje, które powstały z dnia na dzień, bez planu umieszczania ich na płycie. „KURZ” to mocna gitarowo-elektroniczna opowieść z melodyjnymi wokalami traktująca w tekstach o demonach, złości, smutku, miłości oraz zdarzeniach, które wywarły na autora ogromny wpływ, z czasem pozostawiając trudno gojące się rany. 

Mam ogromny sentyment do tego kawałka, ponieważ przypomina mi o okolicach, z których pochodzę. Utwór ten napisałem podczas wakacji w moich rodzinnych Suwałkach. Mam wielki sentyment do Suwalszczyzny, więc postanowiłem powłóczyć się po starych okolicach, w których niejednokrotnie bywałem za młodu, by uwiecznić je w teledysku. Dajcie znać jak wrażenia! Miłego słuchania i oglądania!

Wlałem w tę płytę ogrom długo skrywanych emocji, co dało mi poczucie ulgi.

Łukasz Żurkowski

Żurkowski to grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego-wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem „Ciemność” zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na finale trasy w Żywcu. Zespół niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA. Poprzedni, debiutancki album pt. „Włóczęga” ukazał się 30 listopada 2019 roku nakładem Mystic Production.

Podziel się swoją opinią ;)