Nowa płyta zespołu Nadmiar „Nowy start”

NADMIAR powstał w maju 1993 roku, skupiając ludzi o zróżnicowanych fascynacjach muzycznych – stąd nazwa zespołu. „W swoim repertuarze doskonale łączą standardy bluesowe z własnymi kompozycjami. Całość bardzo mocno osadzona jest w rockowym graniu lat 60 – tych i 70 – tych.” Doceniła to publiczność zebrana w 1995 roku na festiwalu „RAWA BLUES” i wyróżniła zespół najbardziej prestiżową z nagród „NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI”. W tym samym roku grupa została laureatem festiwali „ANANKE’95”, „BLUES NAD BOBREM” – wyróżnienia indywidualne, „SKIERNIEWICKA NOC BLUESOWA”.


Od 1996 roku zespół z powodzeniem koncertuje na terenie całego kraju biorąc udział w festiwalach: „Blues nad Piławą”, „Noc Bluesowa” w Rawie Mazowieckiej, „RAWA BLUES” w Katowicach, „Baszta” w Gołańczy, „Bluestracje” w Chorzowie, „Blues Express” w Zakrzewie, „Blues Meeting” w Toruniu występując u boku gwiazd polskiej jak i światowej sceny bluesowej: Sandra Hall, Hoo Doo Man’s Band, Aron Barton’s Chicago Blues Stars, John Primer, Junior Wells, Carlos Johnson, Nocna Zmiana Bluesa, Dżem, Gang Olsena Shakin’ Dudi Orchestra, Easy Rider, i wielu, wielu innych. Do tej pory zespół zagrał ponad 1000 koncertów (w tym również za granicą – Niemcy), ma też w swoim dorobku nagrania dla TVP 2, telewizji lokalnych, rozgłośni radiowych.

W 2009 roku ukazało się 5-cio płytowe wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa cz.2”, wśród wykonawców znalazł się NADMIAR z utworem „Mała uliczka”.

Na uwagę zasługuje również fakt, że wokalista zespołu – Damian Michalski – brał udział w V-ej edycji The Voice of Poland.

w 2015 r. ukazała się kolejna płyta zespołu pt. “IMPREZA”.

2019 r. to kolejny krążek zespołu pt. “NOWY START”. Czy zostanie równie ciepło przyjęty przez fanów i dziennikarzy muzycznych?


Po czterech latach od wydania ostatniej płyty zatytułowanej “Impreza” w ręce słuchaczy trafia kolejne wydawnictwo zespołu Nadmiar. Płyta nosi tytuł “Nowy start”. Jak mówią sami muzycy, inspiracją do powstania bardziej rockowego materiału stała się retrospekcja do czasów, kiedy wszyscy słuchali rocka i hard rocka – bo takie właśnie korzenie ma obecny skład zespołu. Dlatego też do nagrań zaproszono czołowych przedstawicieli polskiej sceny rockowej, m.in. Wojciecha Hoffmanna, Marka Kapłona, czy Wojtka Cugowskiego. Oprócz rockowych riffów na płycie znalazły się też nastrojowe utwory oraz podnoszące tętno funkowe nutki. Z pewnością nie tylko fani gitarowego grania znajdą tu coś dla siebie.
Płytę promuje piosenka „Nieokiełznany czas”. Singiel zadebiutował w stacjach radiowych 3. czerwca, jest także dostępny na portalu Youtube:


Nowego materiału z albumu będzie można posłuchać w następujących terminach:

15.06 Wyrzysk
16.06 Wolbórz
29.06 Kcynia
29.06 Nowy Dwór
06.07 Piotrków Trybunalski
19.07 Sułomino
27.07 Dobra
28.07 Kłodawa
16.08 Borne Sulinowo
18.08 Więcbork

ZOBACZ WIĘCEJ