[NOWA TWARZ] Dormant Dissident – dobre, mocne granie rodem z Zielonej Góry

Dormant Dissident to piątka chłopaków z Zielonej Góry, która wie co i jak ma grać. Ich heavy-metalowe utwory zapadają na długo w pamięci, a charyzma wokalisty na koncertach nie pozwala na przedwczesne opuszczenie sali.


Kapela powstała w 2011 roku. Od września 2012 roku, kiedy to skład został uzupełniony o drugą gitarę i wokal, zespół nabrał rozpędu tworząc coraz więcej własnego materiału oraz dając energetyzujące koncerty.

Prostota połączona z melodyjnością oraz metalowym zacięciem i dynamiką utworów sprawdza się idealnie na koncertach, podczas których kapela porywa publiczność do wspólnej zabawy.

W maju 2013 roku ukazało się pierwsze demo (“DDemo”) zespołu, które zostało rozprowadzone drogą elektroniczną. Z początkiem września tego samego roku “DDemo” ujrzało po raz pierwszy światło dzienne w postaci fizycznej.13 grudnia 2016 zespół Dormant Dissident wydał swój pierwszy długogrający album pt.
“Knightmares”. Na płycie znajduje się 9 utworów. Są to kompozycje dobrze znane bywalcom koncertów, jak i nowości stworzone specjalnie na album. Nie obyło się również bez bonusu, który pokazuje trochę inne oblicze klasycznego heavy metalu, granego przez zespół. Album wydany własnym sumptem, został nagrany w studiu “Decybelia”.Niesamowita szata graficzna została przygotowana przez uzdolnionego artystę – Adriana Michalaka.

Do dnia dzisiejszego wydane zostały 3 single promujące nadchodzący album. Pierwszy z nich – “Hangman’s Dance”, do którego zespół przygotował popularne dzisiaj lyric video – został przyjęty bardzo ciepło przez słuchaczy. Został on również wykorzystany m.in. w jednym z filmów na kanale popularnego YouTubera – Niekrytego Krytyka. Pozostałe dwa utwory – poruszająca ballada “Wretched Efforts” oraz klimatyczny “The King Will Come” są w dalszym ciągu promowane przez zespół i również zbierają pozytywne opinie wśród słuchaczy.

Rok 2017 minął na promocji debiutanckiego albumu. Podczas trasy “Knightmares Tour
2017” zespół zagrał około 30 koncertów w Polsce oraz zagranicą.

Chłopaki występowali dotychczas także z wieloma polskimi kapelami, m.in. Internal Quiet, Non Iron, czy Turbo.


This slideshow requires JavaScript.

Dormant Dissident podczas koncertu w łódzkim Rolli'n Barrel.

Dormant Dissident to: Artur “Qula” Kuliński (wokal), Piotr „Galeon” Zubko (gitara prowadząca), Jarosław „Gröby” Mendrek (gitara rytmiczna), Rafał “Roman” Romański (bas) i Jakub “Czubone” Czubaty (perkusja).


Zobacz więcej:
Facebook
Instagram
YouTube

Podziel się swoją opinią ;)