Nowakowski i Kuba Badach z koncertami w Warszawie i we Wrocławiu

Nowakowski, Lorber, Jackson jr i Kuba Badach z koncertami w Warszawie i we Wrocławiu. Zapraszamy na prawdziwą ucztę muzyczną już w połowie maja.

Legendarni jazzowi muzycy z Kalifornii w projekcie „Next Level” saksofonisty Marcina Nowakowskiego:

  • producent muzyczny Chrisa Bottiego i Manhattan Transfer, pianista, zdobywca Grammy – Jeff Lorber,
  • gitarzysta, który uczestniczył w nagraniach albumów Michaela Jacksona, Elli Fitzgerald, czy Whitney Huston
  • Paul Jackson JR,
    oraz basista – Michał Barański i perkusista – Paweł Dobrowolski.

Na tym jednak nie koniec znakomitych nazwisk!
Podczas koncertów w Warszawie i we Wrocławiu będzie można m.in. usłyszeć po raz pierwszy zaśpiewany na żywo przez Kubę Badacha singlowy utwór „Na różowo”.

Koncerty Marcina Nowakowskiego są zawsze prawdziwą ucztą dla koneserów najlepszego połączenia jazzu, soulu i funku na światowym poziomie.

Według Marka Niedźwieckiego album “Next Level” jest najlepszym i najważniejszym w karierze Nowakowskiego.

Największą wartością tych koncertów będą moje emocje, które mam nadzieję, poruszą słuchaczy. Podczas pracy nad “Next Level” rozsmakowałem się w muzykowaniu, interakcji z moimi muzykami – jestem pewien, że ta radość i zabawa muzyką będzie słyszalna od pierwszego dźwięku na koncertach – mówi Nowakowski.

Spotkania na żywo są dla mnie zawsze ogromną przyjemnością, a granie z tak znakomitymi kompanami jest dla mnie niezwykle ekscytujące. Jestem pewien, że słuchacze nie zapomną tych koncertów przez wiele lat – dodaje.

To zdecydowanie najlepsza rekomendacja nadchodzących występów!

15 maja godzina 20.00, Scena Relax, Warszawa
Bilety:
GOING! https://tiny.pl/w2k8b
EMPIK BILETY https://tiny.pl/w2k83
Kup Bilecik! https://tiny.pl/w2ks9

16 maja godzina 19.00, Sala koncertowa Radia Wrocław
Bilety:
GOING! https://tiny.pl/w2k8v
EMPIK BILETY https://tiny.pl/w2ksq
eBilet   https://tiny.pl/w2ksw

MARCIN NOWAKOWSKI – saksofonista, multiinstrumentalista, producent muzyczny i muzyk sesyjny. Nazywany przez amerykańskich dziennikarzy muzycznych „europejskim ambasadorem smooth jazzu”. Pytany o definicje własnej twórczości artysta wskazuje często na mieszankę jazzu, soulu i funku, choć nie odżegnuje się od etykiety smooth jazz. Na koncie ma trzy studyjne albumy („Smooth Night”, „Better Days”, „Shine”), których sprzedaż przyniosła wyróżnienia w postaci dwóch platynowych i trzech złotych płyt ZPAV. Wszystkie studyjne płyty zostały wydane na świecie i odniosły duży sukces na rynkach amerykańskim i azjatyckim. Poza solowymi dokonaniami saksofonista nagrał ponad 50 płyt jako muzyk sesyjny i zagrał tysiące koncertów u boku innych wykonawców. Obecnie na stałe współpracuje z Lady Pank, a gościnnie występuje w zespole Kuby Badacha.

JEFF LORBER to amerykański pianista, producent, kompozytor, zdobywca statuetek Grammy. Legenda kalifornijskiej sceny contemporary jazz. Lorber wydał ponad 20 solowych albumów, był producentem płyt takich artystów jak Chris Botti, David Benoit, Eric Marienthal, The Manhattan Transfer, Paula Abdul, czy U2. Od 2008 roku regularnie współpracuje z Marcinem Nowakowskim, produkując jego albumy i koncertując w Europie.

PAUL JACKSON JR – amerykański gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor i producent muzyczny, którego nie trzeba przedstawiać fanom muzyki. Oprócz solowych albumów nagrywał jako muzyk sesyjny najważniejsze płyty w historii muzyki: Thriller i Bad Michaela Jacksona oraz albumy takich artystów jak: Ella Fitzgerald, The Jacksons, BB King, Lionel Richie, Whitney Huston, Anita Baker, George Benson, Luther Vandross, Al Jarreau, Marcus Miller, Elton John. W 2013 zagrał na płycie Random Access Memories formacji Daft Punk.

Podziel się swoją opinią ;)