Nowe nagranie zespołu Dariusza Kozakiewicza

nowe nagranie zespołu Dariusza Kozakiewicza

7 października 2022 roku w serwisach streamingowych pojawi się utwór „Płyń pod prąd”, nowe nagranie zespołu Dariusza Kozakiewicza!

Rozpadnięcie w 2020 roku zespołu PERFECT, w którym Kozakiewicz spędził blisko 25 lat, wydawać się mogło trudnym momentem dla członków grupy. Darek Kozakiewicz, kompozytor i gitarzysta związany przez 50 lat pracy twórczej z zespołami BreakoutTest i Perfect, ale znany też ze współpracy z Anną JantarRobertem ChojnackimJanem Borysewiczem czy Natalią Sikorą, natychmiast wynajął salę do prób, w której – wiedziony pasją do grania na żywo – stworzył skład i projekt pod nazwą DAREK KOZAKIEWICZ LIVE. Pierwszym fonograficznym przejawem istnienia tej formacji było nagranie singla „Płyń pod prąd”.

Kozakiewicz skomponował ten utwór do słów poety, pisarza, varsavianisty i autora popularnych w tamtych czasach szlagierów Jerzego Millera, dla zespołu TEST, blisko 50 lat temu. Ostre, rockowe brzmienie lat 70. ubiegłego wieku wciąż słychać w gitarach Kozakiewicza i głosie współpracującej z nim od niedawna wokalistki – Justyny Panfilewicz, dla której tamte czasy są jedynie znaną z opowieści historią. Oprócz tej dwójki skład projektu DAREK KOZAKIEWICZ LIVE dopełniają basista Tomek Płonka i perkusista Sławek Puchała.

Tych czworo już teraz można usłyszeć podczas klubowej trasy koncertowej Hot Tour 2022 w siedemnastu polskich miastach.

Tymczasem piosenka „Płyń pod prąd” będzie jedynym zupełnie nowym nagraniem na przygotowywanej do wydania w Agencji Muzycznej Polskiego Radia specjalnej płycie winylowej. W związku z sukcesem dwupłytowego albumu kompaktowego „Dariusz Kozakiewicz  KROKODYL” zrodziła się idea wydania na winylu wybranych utworów z tamtej kompilacji, powstałej dla uczczenia 70. urodzin Kozakiewicza i jego jubileuszu 50 lat na scenie.

Dziewięć, nie bez trudu wybranych (spośród ponad trzydziestu na jubileuszowej kompilacji) utworów w historycznych wykonaniach i promująca całość piosenka „Płyń pod prąd” w nowej wersji, zostaną wydane na płytach winylowych, w limitowanym nakładzie 500 numerowanych egzemplarzy.

Podziel się swoją opinią ;)