[NOWE TWARZE] Kraina Przyjemności prezentuje swoją drugą płytę zatytułowaną… “II”

Kraina Przyjemności, to zespół z Rzeszowa, który właśnie wydał drugą swoją płytę “II”. Trudno jednoznacznie określić styl muzyczny prezentowany przez grupę, ponieważ mamy tutaj  do czynienia z elementami jazzu, fusion, rocka, folk, popu i alternatywnej odmiany rocka.


Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Damiana i Konrada, do których dołączali Jakub, Piotr i Mateusz. W 2015 roku dołączył perkusista Bartłomiej i muzycy grali już w pełnym składzie. Próby odbywały się w rzeszowskiej pracowni w centrum miasta.

Z czysto eksperymentalnej formy zaczęły powstawać  twory złapane w bardziej sztywne klamry i w 2017 roku zespół nagrał swój debiutancki album pt. „Fosa”.  Płyta nagrana w częstotliwości 432 Hz zawiera metafizyczne przesłanie i był zamknięciem pewnego okresu działalności zespołu.W 2018 roku z zespołem rozstał się Jakub, także pracownia „Fosa” zostaje muzykom zabrana przez miasto a lokale zastępcze nie spełniały  swojej roli.

Po chwilowym zawieszeniu działalności  zespół znajduje miejsce do grania, Piotr obejmuje funkcje gitarzysty basowego i w takim składzie zespół przystępuje do nagrywania drugiej płyty, której premierę wyznaczono na 30 marca 2019 roku.

Kraina Przyjemności gra w składzie: Konrad Pasch – saksofon altowy, trąbka, Matusz Bober – gitara, Piotr Bober – gitara basowa, Damian Zbrożek – wokal, Bartłomiej Smaga – perkusja


Zobacz więcej:

Facebook

You Tube