NOWE TWARZE | Agata Ciesielska

Agata Ciesielska ma 14 lat, a jej debiutancki singiel jest dostępny w najważniejszych serwisach muzycznych na świecie. Pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku 4 lat, a wszystko zaczęło się w zespole ludowym „Koderki” w Łowiczu.

Utwór „Tańczę”, którym debiutuje, powstał we współpracy z kompozytorem i producentem muzycznym, którego kilka lat temu poznała podczas Wakacji Artystycznych. Mateusz Krautwurst napisał utwór pt. „Nowe” dla siostry Agaty – Malwiny dwa lata temu, a ona, wykonując ten utwór, została wybrana przez jury zeszłorocznej edycji Carpathia Festival do „Złotej Trzynastki” wykonawców finałowego koncertu. Siostry mają zatem na swoim koncie autorskie utwory i w tak młodym wieku swój fonograficzny debiut za sobą. Wiek jednak nie jest dziś dla artystów przeszkodą w profesjonalizacji swoich pasji. Na całym świecie coraz młodsi artyści zdobywają ważne muzyczne nagrody, a i w Polsce kariery Roksany Węgiel, Viki Gabor czy Sary James nie budzą większych kontrowersji.

Agata Ciesielska od wielu lat uczestniczy w warsztatach muzycznych, a udział w lokalnych konkursach wokalnych daje potwierdzenie jej talentu – nie tylko dla świadomości tej młodej artystki, lecz również dla jej rodziców, którzy wspierają jej muzyczny rozwój. III miejsce na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w 2020 r., II miejsce na 53. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w kategorii „Mistrz i uczeń” 2019 r., I miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek Domaniewice w latach 2017-2019 i w roku 2021, a także Nagroda Główna na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze Wieczne Kolędowanie” Niepokalanów 2018 dodają im z pewnością odwagi, by walczyć o te muzyczne marzenia. Miasto Łowicz nie jest wobec talentu Agaty obojętne i zeszłym roku wsparło ją stypendium artystycznym, które pozwoliło zrealizować produkcję jej debiutanckiego singla na najwyższym poziomie.

Premierowy singiel jest Agaty, opowiada o radości z życia, która nie oznacza braku świadomości problemów otaczającego nas świata. Warto mieć wokół siebie osoby, z którymi łatwiej będzie nam pokonywać trudności. Wiek nastoletni jest idealnym przykładem tego, że prawdziwa przyjaźń nie jest dana z góry czy raz na zawsze. Gdy się ją ma, łatwiej iść przez życie, wspierać się w trudnych momentach, by wspólnie przeżywać te najpiękniejsze chwile.

Podziel się swoją opinią ;)