NOWE TWARZE || Asia Nawojska i jej “Polko”

Polko, czyli 5 premierowych piosenek na ukulele oraz pianinie zarejestrowanych w scenografii końcówki lata.

Jak to jest kiedy pianistka dorwie się nowego instrumentu? Projekt „Polko” to wyjście do natury, do świata, do Ziemi, po to by móc oddać jej w piosenkach to co najpiękniejsze. To zbiór nowych, niepublikowanych wcześniej piosenek, prezentowanych solo. To swobodne wyjście poza granice własnego komfortu, czasem niesforne rzucanie dźwiękami, które przenoszą w całkiem inny świat – spokoju, powietrza i oddechu.

Piosenki napisane w tym nurcie wzięły inspiracje z dziecięcych niepohamowanych zabaw na zewnątrz, kiedy to na wszystkim, co poza domem, mówiło się “polko”. To ruch w przeszłość po trochę wolności i swobody. Bo czego jak nie ich nam teraz potrzeba, kiedy wszystko rozkazuje nam prędko biec do przodu?

Projekt powstał dzięki programowi wsparcia Partnerstwo dla muzyki 2.0 KBF.


Asia Nawojska: tworzy, pisze, gra i śpiewa, autorka wszystkiego co prezentuje na scenie. Laureatka ogólnopolskich festiwali, m.in. I miejsca na 53. Studenckim Festiwalu Piosenki. Szukająca i z radością błądząca gdzieś pomiędzy muzyką klasyczną, alternatywą a indie popem i folkiem, samozwańczo nazywająca swoją muzykę częścią eclectic soundu.

W 2018 roku wystartowała z debiutancką, samodzielnie wydaną EP „Kwiaty do domu” nagrywając na niej autorski materiał. Razem ze swoim głosem, fortepianem, oraz instrumentami smyczkowymi i perkusjonaliami, zamknęła tam dźwięki we wszystkie cienie i odcienie. W swoich piosenkach snuje opowieści o ludziach, zdarzeniach i nieuchwytnych.

Na scenie pojawia się solowo wraz z ukochanym pianinem, lub w wymarzonym trio obok wiolonczeli oraz skrzypiec. Pojawiła się m.in na line-upach SLOT Art Festiwalu, Festiwalu Kmina is Real, oraz supportowała Mikromusic oraz Kwiat Jabłoni.

Zdjęcie główne: Patrycja Długosz.

Podziel się swoją opinią ;)