[NOWE TWARZE] Brzózka z najnowszym singlem “Bezdrogo”

Brzózka to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Miłośniczka pięknego słowa, wychowana na „klasykach” polskiej piosenki. Artystka (prywatnie Paulina Brzozowska) ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa a także znaną wśród środowiska muzycznego Państwową Szkołę Muzyczną II st. „Na Bednarskiej”.

Piosenkarka poza działaniem autorskim udzielała swojego głosu współtworząc chórki podczas występów wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na stałe współtworzy chórek ikony polskiej piosenki – Stana Borysa. Pierwszy solowy album wydała w roku 2016. Poszukując wciąż swojej właściwej ścieżki, połączyła swoje pomysły z kolegą ze szkolnych lat- perkusistą i producentem muzycznym, Tomaszem “Harrym” Waldowskim, co zaowocowało wspaniałą współpracą. Praca nad albumem trwa. Pierwszy singiel Brzózki „BEZDROGO” zwiastuje jej drugi solowy album.

Brzózka i Harry tworzą materiał, który ma własne „spojrzenie” na rockową muzykę. Gitarowe brzmienia wzbogacone analogowymi instrumentami z domieszką pogłosów i etnicznych chórków wokalistki. Co ciekawe, wiele z ich utworów ma swój początek przy ukulele…to dla artystki ogromne źródło do czerpania pomysłów na nowe melodie. „BEZDROGO” oddaje stan ducha artystki w ostatnim czasie. Zupełnie niezamierzenie, ale jednak w pewnym sensie wpisuje się w zastaną sytuację i pytania, które daje nam świat. Gdzie w nim jesteśmy, kiedy świat stoi u progu zmian, w którą stronę pójść i jaki jest cel.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/brzozka.official/

Podziel się swoją opinią ;)