[NOWE TWARZE] CHONABiBE – „Zatańczę”, czyli zapowiedź trzeciego studyjnego albumu

Chonabibe to zespół założony w 2009 roku w Lublinie. Swoją muzyką trafili do serc wielu słuchaczy, którzy tłumnie ściągają na Ich koncerty.


Hip Hop, nowoczesna elektronika i soulowe wokalizy stanowią największą inspirację grupy. Umiejętne pomieszanie z poplątaniem tych dźwięków tworzy niepowtarzalny styl zespołu. Doskonałym uzupełnieniem są polskie teksty i charakterystyczny duet wokalny.

Historia kolektywu sięga roku 2007, kiedy to muzycy zespołów Al-Fatnujah i Geto Blasta, oraz lokalni aktywiści zawiązywali przyjaźnie i zaczęli tworzyć i realizować plany pod wspólnym szyldem. Efektem tych działań był klub „Dyskoteka Chonabibe” (2008/2009) oraz kolejne edycje Festiwalu Chonabibe, który odbywa się latem w Opolu Lubelskim i coraz wyraźniej odznacza się na festiwalowej mapie Polski.

Podobno talent i umiejętności każdej grupy objawiają się podczas koncertów. Chonabibę na koncertach czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Show w wykonaniu grupy, to wyjątkowy kontakt z widownią i natychmiastowe wciągnięcie słuchacza w eklektyczny świat ich muzyki. Do tej pory wystąpili m.in. podczas Ostróda Reggae Festival, Warsaw Challenge, Regałowisko.Grupa ma na koncie dwa albumy, świetnie przyjęte przez słuchaczy oraz krytykę: „Migracje” (2014) i „Panoramy” (2015). To jednak nie koniec! 

Zespół zapowiada, że już niedługo przyjdzie czas na trzeci studyjny album, który zapowiada utwór „Zatańczę”.


„Zatańczę” to przyjemny spoiler tego co czeka nas na nowym krążku zespołu. Trzeci studyjny album zespołu to długo oczekiwany powrót Chonabibe na polską scenę rozrywkową. – ChonabibeAktualnie Chonabibę tworzą: Hubert Pyrgies „Jahdeck” – wokal, beatbox, teksty, Mateusz Jaroszewski „Fat Matthew” – wokal, beatbox, Witold Walencik „V-tech” – perkusja, Bartłomiej Grzechnik „Czekol” – klawisze, instrumenty perkusyjne, Michał Dyrka „Positivo” – programming, klawisze, Stanisław Leszczyński – gitara basowa, skrzypce, chórki.


Zobacz więcej

Strona oficjalna

Facebook

YouTube

Instagram