[NOWE TWARZE] EP-ka od Bruklin – przedsmak dużego debiutu

NOWE TWARZE - Bruklin

Dostępna jest już najnowsze EP-ka zespołu Bruklin. Materiał zatytułowany „#nieznam” jest przedsmakiem debiutanckiego pełnego albumu, nad którym pracuje zespół.


Na EP-ce oprócz dotychczas zaprezentowanych singli „Bon voyage” oraz „Lwia część” znalazły się trzy nowe nagrania zrealizowane w trzech studiach nagraniowych: w Dworku Białoprądnickim, IP Studio w Krakowie oraz w Warszawskim TR Studio. Dodatkowo jako bonus pojawiły się dwa numery zarejestrowane podczas występu na żywo w programie Makakofonia MakakArt w Antyradiu.


#nieznam – okładka najnowszej EP-ki grupy Bruklin

„#nieznam” to przedsmak nadchodzącej pierwszej, długogrającej, bruklińskiej płytymówi Dawid, gitarzysta Bruklin. – W produkcję EP-ki były zaangażowane zostały w sumie aż cztery studia nagraniowe, natomiast projekt okładki przygotowało niezawodne Rakieta Studios.”Tam gdzie tętno sekcji jest zawsze podwyższone, a tkanka gitar wyraźna i mięsista, gdzie słowa niosą więcej niż dźwięk… Na zatłoczonych alejach Łodzi, zasnutej smogiem i marzeniami – tam odradzamy się codziennie na nowo, żeby nie zniknąć całkiem… Tacy jesteśmy…. Taki jest Bruklin…” – tak pisze zespół o sobie.


Bruklin to klasyczny rockowy kwintet założony w 2018 roku w Łodzi. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego – wokalisty i frontmana grupy. Zespół ma na swoim koncie Złotą Kosę za zajęcie I miejsca w Antyfeście Antyradia 2019 oraz I miejsce w Przeglądzie Kapel Rockowych organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Występowali na 25 Pol’and’rock Festival, na antenie Antyradia w programie Makakofonia, koncertowali przed Lipali, Nocnym Kochankiem i Myslovitz.

W skład zespołu wchodzą: Bartłomiej Makrocki (wokal), Rafał Napieralski (gitara), Dawid Rudzki (gitara), Jarosław Maciaszek (bas), Tomasz Adamczyk (perkusja).

Już 17 grudnia zespół wystąpi na ostatnim koncercie Comy jako suport. Imprezę organizuje Klub Wytwórnia.