[NOWE TWARZE] EP-ka od Bruklin – przedsmak dużego debiutu

Dostępna jest już najnowsze EP-ka zespołu Bruklin. Materiał zatytułowany „#nieznam” jest przedsmakiem debiutanckiego pełnego albumu, nad którym pracuje zespół.


Na EP-ce oprócz dotychczas zaprezentowanych singli „Bon voyage” oraz „Lwia część” znalazły się trzy nowe nagrania zrealizowane w trzech studiach nagraniowych: w Dworku Białoprądnickim, IP Studio w Krakowie oraz w Warszawskim TR Studio. Dodatkowo jako bonus pojawiły się dwa numery zarejestrowane podczas występu na żywo w programie Makakofonia MakakArt w Antyradiu.


#nieznam – okładka najnowszej EP-ki grupy Bruklin

„#nieznam” to przedsmak nadchodzącej pierwszej, długogrającej, bruklińskiej płytymówi Dawid, gitarzysta Bruklin. – W produkcję EP-ki były zaangażowane zostały w sumie aż cztery studia nagraniowe, natomiast projekt okładki przygotowało niezawodne Rakieta Studios.”Tam gdzie tętno sekcji jest zawsze podwyższone, a tkanka gitar wyraźna i mięsista, gdzie słowa niosą więcej niż dźwięk… Na zatłoczonych alejach Łodzi, zasnutej smogiem i marzeniami – tam odradzamy się codziennie na nowo, żeby nie zniknąć całkiem… Tacy jesteśmy…. Taki jest Bruklin…” – tak pisze zespół o sobie.


Bruklin to klasyczny rockowy kwintet założony w 2018 roku w Łodzi. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego – wokalisty i frontmana grupy. Zespół ma na swoim koncie Złotą Kosę za zajęcie I miejsca w Antyfeście Antyradia 2019 oraz I miejsce w Przeglądzie Kapel Rockowych organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Występowali na 25 Pol’and’rock Festival, na antenie Antyradia w programie Makakofonia, koncertowali przed Lipali, Nocnym Kochankiem i Myslovitz.

W skład zespołu wchodzą: Bartłomiej Makrocki (wokal), Rafał Napieralski (gitara), Dawid Rudzki (gitara), Jarosław Maciaszek (bas), Tomasz Adamczyk (perkusja).

Już 17 grudnia zespół wystąpi na ostatnim koncercie Comy jako suport. Imprezę organizuje Klub Wytwórnia.

Karolina Filarczyk

Redaktor Naczelna --- Z Muzykoholikami związana na zawsze! Co tu robię? Spełniam marzenia! Wywiady, relacje, recenzje... pełen serwis! ---