[RELACJA] Happysad i „Rekorodowo letnie lato” w ramach „Piątków z Nową Muzyką”

Happysad powraca z nowym albumem! Płyta „Rekordowo letnie lato” ukazała się na rynku 29 listopada nakładem wydawnictwa Mystic Production. Na dwa dni przed oficjalną premierą zespół odwiedził warszawskie studio U22 i po raz pierwszy zaprezentował swój nowy materiał. Spotkanie z artystami odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”.


Na dwa dni przed premierą albumu „Rekordowo Letnie Lato”, zespół Happysad odwiedził warszawskie Studio U22 i zaprezentował swój najnowszy materiał. Jest to już ósme wydawnictwo w dyskografii muzyków, a jego premiera zbiega się z osiemnastoletnią rocznicą działalności zespołu. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je Marcin Cichoński.


W rozmowie z dziennikarzem artyści opowiedzieli o najnowszym albumie:

Ten album jest bardziej piosenkowy niż dotychczasowe. Przez tytuł udało nam się chyba zmylić słuchaczy, że będzie to pogodny longplay. „Rekordowo letnie lato” jest o miłości i wszystkich niespełnionych obietnicach. O wszystkim tym co niesie ze sobą lato.


Album „Rekordowo letnie lato” powstał podczas dwóch obozów kompozycyjnych – późnym latem 2017 w Zdorach i wiosną 2018 w Cisnej. Tracklista to 10 utworów utrzymanych w piosenkowym, bardzo rytmicznym, nieeksperymentalnym stylu. Album promują single „Cały” oraz „Jak dawniej”. Ten drugi jest jednocześnie promocją filmu Szymona Wasylowa – „Seria Nieprawdopodobnych Zdarzeń”.


This slideshow requires JavaScript.


Realizacją i produkcją płyty zajęli się Bogdan Kondracki i Marcin Bors. Swój udział w jej powstawaniu mieli także Jacek Miłaszewski i Paweł Cieślak.

Krążek wydany zostanie także w wersji analogowej. Będzie to jednak wyjątkowe wydawnictwo ze względu na to, że składać się będzie z dwóch płyt, ale grać będą tylko trzy strony.

Happysad ma na koncie ponad tysiąc zagranych koncertów, wachlarz hitów, trzy platynowe płyty i pięć złotych. Tego dorobku kapeli ze Skarżyska-Kamiennej może pozazdrościć wiele rockowych zespołów.

Zespół debiutowała w 2004 roku płytą „Wszystko jedno”, z której pochodzi największy przebój Happysad, czyli piosenka „Zanim pójdę”. Kolejne płyty przynosiły kolejne spore sukcesy. Złotem pokrył się choćby krążek „Mów mi dobrze”.

(materiały prasowe)