[NOWE TWARZE] Główny Zawór Jazzu w trasie RETROPLĄSY – czyli znane piosenki w nieznanych aranżacjach

Główny Zawór Jazzu, to grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja. Muzyka stała się spoiwem, które dało początek nowemu, ciekawemu projektowi.


W aranżacjach grupy utwory znanych polskich artystów przenikają się ze stylistyką lat 20’, 30’ i 40’. Jazz, swing, ragtime, a nawet blues wplatane są w utwory artystów zarówno młodego pokolenia – m.in. BOVSKA, Krzysztof Zalewski i Brodka, jak i legend polskiej sceny muzycznej, takich jak Lech Janerka, HEY czy Perfect. Ta klimatyczna mieszanka doprawiana jest unikalną stylistyką wyjątkowych miejsc, w których Główny Zawór Jazzu tworze swoje klipy.


Główny Zawór Jazzu

Naszą główną inspiracją muzyczną był od samego początku (i dalej jest) oczywiście Postmodern Jukebox. Wiedzieliśmy, że nie ma sensu w żaden sposób konkurować z nimi aranżując utwory zagranicznych wykonawców, dlatego stwierdziliśmy, że będziemy tworzyć okołojazzowe aranżacje polskich utworów w podobnej retro stylistyce.


Pierwszy występ zespołu miał miejsce 28 września 2018, od tego czasu udało Im się zagrać około 15 koncertów.

Obecnie grupa  objeżdża kraj w trasie koncertowej – RETROPLĄSY, którą udało im się własnymi siłami zorganizować. W obrębie najbliższych miesięcy będą w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań. Całość obejmować będzie 15 koncertów w całej Polsce.


trasa RETROPLĄSY według Głównego Zaworu Jazzu

Zespół otrzymał nominację w plebiscycie „Osobowość Roku 2018” w kategorii: Kultura wg Głosu Wielkopolskiego, a portal Twoja Kultura określił nas w swoim rocznym podsumowaniu jako „Największa nadzieja 2018„.Dzięki udanej zbiórce na OdpalProjekt.pl, Główny Zwór Jazzu przygotowuje się do kolejnej sesji nagraniowej, gdzie zaprezentuje kolejne odsłony swojej twórczości.

Polecamy!


Zobacz więcej:

Strona Oficjalna

Facebook

YouTube