NOWE TWARZE | Jea Mira

Jea to polska wokalistka i tekściarka, która na co dzień mieszka w Londynie. To właśnie tam przypadł jej debiut, podczas którego prezentuje mistyczno-liryczne brzmienie i nieco rozmarzony wokal. Chwilę temu premierę miał jej najnowszy singiel 2AM, który warto posłuchać.

Jak sama podaje, jej muzyczna wrażliwość została ukształtowana przez ikony muzyki popularnej, takie jak Rihanna, wpływowymi feministycznymi artystkami, jak Lorde. Album Pure heroine był dla niej przełomowy, bo jak to sama podkreśliła w wywiadzie dla Going.More: Dla mnie jej utwory to współczesna poezja i to było coś, co zainspirowało mnie do songwriting’u. Jea Mira czerpie również z kultowych zespołów takich jak Fleetwood Mac. W trakcie pracy nad swoim pierwszym albumem, postanowiła wyrazić swoją artystyczną wizję poprzez dźwięki alternatywnego popu. Pierwszy utwór, jaki ukazał się publice to In blue i w moim odczuciu jest delikatny i przenikliwy, nieco przywodzący na myśl zagraniczne artystki jak Banks czy Laurel.

Wydany w sierpniu singiel „Best I’ve Never Had” uzyskał ponad 65 tysięcy odsłuchań na Spotify, a Mira kilka dni po premierze utworu została twarzą okładki Fresh Finds Polska na Spotify.
Sentymentalne słowa i rytmiczne dark-popowe brzmienia to doskonałe określenie dla najnowszego kawałka Miry – 2AM – w którym perfekcyjnie oddaje nostalgiczny nastrój jesieni. Mira stworzyła i nagrała ten utwór w Londynie, swoim miejscu zamieszkania i tworzenia muzyki. To właśnie tam, artystka rozwija swoje charakterystyczne alt-popowe brzmienie, które harmonizuje w wyjątkowy sposób z jej rozmarzonym, pełnym barw wokalem. Warto dodać, że piosenka była obecna na specjalnych playlistach Spotify, takich jak New Music Friday Poland, New Music Friday Denmark, New Music Friday Iceland oraz EQUAL Polska.

Około rok temu w październiku, artystka dołączyła do akcji FONOBO Pitcher. Jest to projekt skierowany do młodych artystów, którzy chcą wejść ze swoją twórczością na wyższy level. Laureaci projektu mogą liczyć nie tylko na wsparcie w wydaniu piosenki, ale również w jej wyprodukowaniu.

Czekamy na więcej!

Podziel się swoją opinią ;)