HEY powraca do Spodka – 2 koncerty, 1 legenda

Czas na muzyczną magię! HEY – legenda polskiej sceny muzycznej – powraca na wyjątkowe koncerty! “HEY 30 LIVE!” to dwudniowe muzyczne święto, które nie może umknąć żadnemu prawdziwemu fanowi. To chwila, na którą wszyscy czekaliśmy – koncerty odbędą się 14 i 15 października w katowickim Spodku, w ramach cyklu “Kosmiczny Koncert”.

Po 25 latach na scenie i 19 albumach, zespół Hey zawiesił działalność w 2017 roku. Teraz – po 6 latach przerwy – wraca na te dwa wieczory, aby świętować 30. rocznicę debiutu. Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Żabiełowicz, Jacek Chrzanowski, Robert Ligiewicz i Marcin Macuk przypomną najważniejsze piosenki z całej swojej kariery.

Historia Hey jest niezwykła – ich debiutancka płyta “Fire” z 1993 roku podbiła serca słuchaczy, a takie hity jak “Moja i Twoja nadzieja”, “Teksański” czy “Zazdrość” stały się klasykami lat 90. Grunge’owe brzmienia, mocne teksty i charyzmatyczny wokal Katarzyny Nosowskiej ustanowiły nowe standardy na polskiej scenie muzycznej. Niedługo póżniej w 1994 roku zespół zagrał historyczny koncert i zarejestrował płytę “Live!” w katowickim Spodku, za którą otrzymał prestiżową nagrodę Fryderyka. Właśnie ten debiut, koncert i ta atmosfera stały się przyczynkiem Kosmicznych Koncertów.

“Kosmiczny Koncert” to cykl wydarzeń odbywających się w Hali Spodek, a ta wyjątkowa atmosfera, połączona z muzyką i historią tego miejsca, przyniesie wspomnienia na całe życie.

GOŚCIE ORAZ PLAN WYDARZEŃ

Gośćmi specjalnymi, którzy wprowadzą nas w atmosferę przed występem Hey, będą PHATRAX i zespół KiM, wręcz organicznie połączeni ze składem Hey. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko cieszyć się koncertem legendarnej grupy Hey, ale także odkryć talent innych Artystów.

14.10 wystąpi PHATRAX – urodzony w 1997 roki DJ i producent z Warszawy, współzałożyciel kolektywu FLAUTA, który angażuje się w organizację wydarzeń charytatywnych na rzecz uchodźców. To także wieloletni pracownik kultowego sklepu płytowego SideOne i członek Muwmentu. W przeszłości organizował imprezy takie jak Korektor, Rud Boi, Raban czy Saturacja. Z kolei niedzielę 15.10 – KiM czyli, duet Edyty Chrzanowskiej (Scary’n’Eddie) i Jacka Chrzanowskiego (członek zespołu Dezerter, Hey oraz basista Dawida Podsiadło). Edyta odpowiada w KiM-ie za teksty z nutą kobiecego uroku oraz kompozycje wokalu, a Jacek jest nie tylko kompozytorem i aranżerem, ale także utalentowanym instrumentalistą.

14 PAŹDZIERNIKA 2023
18:00 – Otwarcie Bram
19:30 – PHATRAX
20:15 – HEY
22:30 – Zakończenie

15 PAŹDZIERNIKA 2023
17:00 – Otwarcie Bram
18:30 – KiM 
19:15 – HEY
21:30 – Zakończenie

Nie czekaj! Ostatnie bilety na koncert 15 października 2023 dostępne w aplikacji Going, na stronach goingapp.plempikbilety.pl oraz w salonach sieci Empik. 
Link: https://goingapp.pl/wydarzenie/druga-data-hey-30-live-kosmiczny-koncert-katowice/pazdziernik-2023.

Organizatorem wydarzenia jest MegaClub Events.
Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Katowice.
Wyłączną dystrybucję biletów prowadzi Going oraz Empik Bilety.

Przyłącz się do tego muzycznego święta i razem stwórzmy niezapomniane chwile!

Podziel się swoją opinią ;)