NOWE TWARZE | Staszek Plewniak

NOWE TWARZE | Staszek Plewniak

Kiedy słucha się Staszka, ma się wrażenie, że jest się w niebie! Nie jest to pusty frazes – jego głos łagodzi wszystkie stresy.

Staszek Plewniak to wokalista, instrumentalista, producent muzyczny i autor tekstów. Współzałożyciel zespołu FOURS collective, który w półfinale podbił serca jurorów i widzów programu MAM TALENT. Projekt został wyróżniony przez IMiT tytułem „Jazzowego Debiutu Fonograficznym Roku”

Oprócz kariery frontmana ma na swoim koncie wiele współprac jako sideman. Grał u boku takich Artystów jak Kuba Badach, BARANOVSKI. Jako muzyk wystąpił na wielu ważnych festiwalach, m.in. Fest Festival czy Olsztyn Green Festival. W 2021 roku rozpoczyna swoją debiutancką karierę wydając singiel pt. „Rytualny” tym samym zapowiadając autorski album, na którym znajdą się kompozycje z pogranicza POP’u, Funk’u i  Soul’u. 

Singiel „Rytualny” zapowiadający debiutancką, solową płytę, powstał przy współpracy z teamem produkcyjnym Krupski/Morange/Głuszczuk. Oscyluje w stylistyce popu alternatywnego z elementami soulu. Tekst opowiada o procesie pozbywania się z siebie wszystkiego, czym nie jesteśmy, wszystkiego, co jest nam niepotrzebne w życiu, a co przylgnęło do nas w procesie wzrastania i dojrzewania. O tym, co nam przeszkadza, a co nieświadomie uznajemy za swoja osobowość i co ujawnia się dopiero w bliskości relacji z drugim człowiekiem. 

Klip do singla „Rytualny” powstał przy współpracy z Maćkiem Marsem (kamera i realizacja) oraz parą aktorów – Angelą Olszewską i Michałem Hanuszkiewiczem. Zrealizowany został częściowo na scenie teatru Rampa w Warszawie. Opowiada prostą historię relacji kobiety i mężczyzny, pokazując zarówno jasne jak i ciemne strony wspólnej codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.