“PERFECT BEACH”- drugi singiel zapowiadający “Novika 2.0” z udziałem Baascha i Noviki

Album „Novika 2.0” z reinterpretacjami klasyków Noviki coraz bliżej! Pierwszym singlem promującym to wyjątkowe wydawnictwo był utwór „Od Dziecka” w wykonaniu Skubasa ze wzruszającym udziałem jego synka Borysa. Jako drugi – z dwudziestu nagranych specjalnie z okazji 20. rocznicy obecności artystki na rynku muzycznym – to „Perfect Beach”. Piosenka pochodzi z kultowego albumu „Lovefinder” z 2010 roku, a na potrzeby nowej wersji utworu Novika zainicjowała ciekawe połączenie muzycznych talentów. 

Ta piosenka jest mi wyjątkowo bliska i bardzo lubię wykonywać ją na koncertach – opowiada sprawczyni całego zamieszania. – Dlatego zależało mi, żeby w nowym aranżu nie zabrakło świetnego perkusisty, z którym współpracuję od lat – Rafała Dutkiewicza. Baasch pasował mi tu wokalnie od początku, ale z powodu wyjazdu nie mógł zająć się produkcją. Ponieważ Rafał gra na co dzień z duetem Skalpel, pomyślałam o Marcinie Cichym. Uwielbiam jego poboczne projekty – Low Key i Meeting By Chance. Na szczęście szybko dał się namówić. Cieszę się też, że Baasch zaprosił mnie do swojego studia i również słychać mnie w tej wersji, która… no cóż… przebija oryginał.

Novika i Baasch współpracowali wcześniej przy dwóch piosenkach na płycie „Bez Cukru” z 2019 roku, w tym w singlowej „Emotice”. Cieszę się, że mogę uczestniczyć muzycznie w tak ważnym dla Noviki przedsięwzięciu – wyznaje Baasch. – Oprócz tego, że lubimy się prywatnie, uważam, że w ciągu tych 20 lat dostaliśmy od niej mnóstwo świetnych numerów. Dodatkowo super było nagrać coś w tym składzie!

Do piosenki powstała ciekawa i wciągająca wizualizacja autorstwa Piotra Onopy, który jest odpowiedzialny za kilka teledysków Noviki, w tym kultowy „Who Wouldn’t”.

Premiera albumu NOVIKA 2.0 już 24 listopada! Dwa dni później w klubie Niebo odbędzie się wyjątkowy koncert, który Novika z dystansem nazywa „wymarzonym benefisem”. Na albumie Kasia zgromadziła artystów, którzy już wcześniej z nią współpracowali (Skubas, Agim, Envee, Baasch, Buslav, Loco Star, Kasai), ale też takich, z którymi niedawno połączyła swoje muzyczne drogi (Natalia Grosiak, BOKKA, ATLVNTA, Arek Kłusowski, Blauka). Na koncert trudno byłoby zaprosić wszystkich, ale na pewno usłyszymy Skubasa, duety ATLVNTA oraz Loco Star (pierwszy występ po długiej przerwie zespołu!), Agima, Arka Kłusowskiego i Kasai. Novice towarzyszyć też będzie jej zespół – Miłosz Oleniecki (klawisze, elektronika) oraz Rafał Dutkiewicz (perkusja). 

Podziel się swoją opinią ;)