NOWE TWARZE | TARA GAYAN

NOWE TWARZE - TARA GAYAN

Wakacje za nami. Po woli wracamy z naszymi stałymi punktami programu. Na pierwszy ogień „NOWE TWARZE”. Na rozgrzewkę mamy dla Was trio TARA GAYAN.

Zespół TARA GAYAN tworzy troje interdyscyplinarnych artystów: Agnieszka  Mendel, Maciej Hanusek i Michał Brańka. Ich twórczość inspirowana jest myślą dalekowschodnich muzyków, poetów i filozofów, i pobrzmiewa kinem drogi.

Po latach przyjaźni i pracy przy wielu wspólnych projektach, stworzyli swój własny niepowtarzalny muzyczny świat, czerpiąc z przebytych doświadczeń artystycznych (Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Muzyka Sfer, Yaron Trio, The Gate, Street Art Masters, Czerwone Noski Klown w Szpitalu, Teatr Próg). 

Zgotowany przez nich koktajl brzmieniowy wymyka się klasyfikacji istniejących gatunków,  Milo Kurtis powiedział, że TARA GAYAN to muzyka kosmiczna a oni sami definiują swój vibe jako: CosmoRetro-SynthEtno. W tym bogatym muzycznym pejzażu usłyszymy vintage’owe barwy gitar, elektronikę, fuzję tematów indyjskich z zachodnią perspektywą muzyki alternatywnej i indie rocka. Wyraźnie przebija się też nutka ambitnego synth popu, z kolei w warstwie tekstowej pojawia się mozaika języków.

22 sierpnia 2021 na platformach streamingowych pojawił się ich pierwszy singiel „Tribute to life”, a także miała miejsce premiera wideoklipu, który został nakręcony na pustyni Negev w Izraelu. Aby odnaleźć „Iskrę Życia płynącą przez świat” – temat przewodni piosenki –  konstelacja TARA GAYAN udała się w niezwykłą podróż, czerpiąc z tradycji nurtu „kina drogi”. Efekty tej wyprawy będzie można zobaczyć na kanale YouTube.

Podziel się swoją opinią ;)