„Plenty”- muzyczna nowość od Helaine Vis

Helaine Vis to 25-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jej twórczość opiera się na czterech filarach – szczerych tekstach, charakterystycznym głosie, emocjach i prostej muzyce. Takie połączenie serwowała słuchaczom, wraz z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem, przez pierwsze lata działalności muzycznej, publikując swoje utwory na Youtubie, później grając koncerty pod skrzydłami agencji muzycznej Borówka Music. W pierwsze 2 lata odwiedzili ze swoją muzyką ponad 40 miejscowości grając łącznie ponad 70 koncertów. Wystąpili na festiwalach takich jak Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival, Juwenalia Krakowskie. Supportowali też Norweski zespół FLUNK na ich tygodniowej trasie w 2019. 

Kolejny singiel zapowiadający debiutancki album Helaine Vis – krakowskiej singer-songwriterki. „Plenty” to opowieść o zagmatwanej ludzkiej naturze i o tym że często pragniemy czegoś dopóki tego nie dostaniemy, komplikując sobie przy tym życie.

„Plenty nawiązuje do powiedzenia „there’s plenty of fish in the sea” czyli tego kwiatu jest pół światu. Choć słyszymy ten tekst wiele razy od najmłodszych lat i wydawać by się mogło że rozumiemy jego sens, ciężko jest uwierzyć w to szczególnie przez pryzmat naszych uczuć. W tej piosence trochę wyśmiewam sama siebie, bo choć zdaję sobie sprawę z tego że robię głupotę i głowa to rozumie, to serce robi swoje.” 

Plenty” w kontraście do poważnych singli „Ice” i „Inside Life” stoi obok mniej poważnego, lekko ironicznego  i satyrycznego „You’ll Never Be My Man”

W nowym singlu Helaine Vis odkrywa przed nami swoją zadziorną stronę, jako że większość jej piosenek jest raczej spokojna, stonowana, emocjonalna, „Plenty” wypada przy nich mocno. 

To jedna z pierwszych piosenek w której poczułam że bawię się muzyką. Nie próbuję wzruszyć, skłonić do myślenia jak w moich poważniejszych kompozycjach. Muzycznie też odważyłam się na nieco mocniejsze brzmienie.  Ta piosenka emanuje pewnością siebie, dlatego uwielbiam ją śpiewać, bo na codzień tej pewności nie mam aż tak dużo” – dodaje wokalistka.

Album, częściowo sfinansowany przez fanów za pośrednictwem crowdfundingu, ukaże się 29 października 2021 roku pod skrzydłami berlińskiej wytwórni muzycznej Springstoff.

Podziel się swoją opinią ;)