Nowy teledysk od Tomasza Mreńcy z okazji rocznicy albumu „Echo”

„Lighthouse” to jedna z kompozycji Tomasza Mreńcy, która wchodzi w skład zeszłorocznego albumu „Echo”. Wydawnictwo zostało bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych, a dodatkowo zyskało aprobatę środowiska muzycznego, czego najlepszym dowodem jest nominacja do Nagrody Fryderyk za Album Roku w kategorii Elektronika. Wizualną interpretację utworu „Lighthouse” przygotowała Weronika Izdebska.

„Echo” to trzeci autorski album kompozytora, producenta i skrzypka – Tomasza Mreńcy. Wydawnictwo zawiera 11 autorskich kompozycji, które zdecydowanie wychodzą poza muzykę ambientową, choć przede wszystkim na niej bazują. Prace nad albumem trwały dość długo i nieśpiesznie rozciągając się prawie na dwa lata. Album został zarejestrowany w 2019 roku w Karlinie – małym, rodzinnym mieście artysty, położonym niedaleko Kołobrzegu. Tomasz skończył go z kolei we Wrocławiu podczas pandemicznej domowej izolacji w 2020 roku. „Echo” to album świadomego twórcy, który może być propozycją dla osób szukających inspiracji, emocji i piękna w dźwiękach abstrakcyjnych. Jest to zbiór kompozycji, w których słychać indywidualny sznyt autora, w którym bezkompromisowo zastosowane zostały odważne, nieszablonowe środki artystycznego wyrazu. Artysta na  najnowszym wydawnictwie poszedł o krok dalej i postanowił rozszerzyć swoje solowe działania zapraszając do współpracy dwójkę gości – pianistkę Hanię Rani oraz wokalistę Daniela Spaleniaka. Ponadto mastering całego materiału wykonał analogowo Mikołaj Bugajak.

Do tej pory wydawnictwo promowały kompozycje: „On the other side” (z gościnnym udziałem Hani Rani), „Blue”, „The sea” (gdzie wokalnie udzielił się Daniel Spaleniak) oraz „North wind”, do którego zrealizowany został piękny wideoklip. Sprawne połączenie obrazu z dźwiękiem jest zresztą domeną Tomka, a kolejne potwierdzenie tej tezy można znaleźć oglądając klip do utworu „Lighthouse”:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.