Coals ruszają w trasę po Polsce. Trasa REWAL idealnym wstępem do lata

Coals przychodzą z pomocą by umilić oczekiwanie na gorące lato swoją najnowszą trasą koncertową. „REWAL”, czyli najnowsze wydawnictwo zespołu przenosi słuchacza na egzotyczne, ekscytujące i nieco tajemnicze wakacje. Swoim nostalgicznym brzmieniem zespół przywołuje klimat letnich imprez, trwających całą noc. Nie brakuje także onirycznego klimatu charakterystycznego dla Coals. Podczas najnowszej trasy koncertowej zespołu usłyszymy zarówno utwory z ich najnowszej ep-ki pt. „REWAL” jak i piosenki, które od dawna słychać w streamingach.

Trasa REWAL będzie wyjątkowa. Ponadto do każdego zakupionego biletu dołączamy plakat promujący trasę, dzięki któremu wspomnienie o lecie zostanie z Wami na dłużej.

Trasa „REWAL”:

19 MAJA  2022 DRIZZLY GRIZZLY, GDAŃSK

20 MAJA 2022 POGŁOS, WARSZAWA

22 MAJA 2022 POCZTA GŁÓWNA, KRAKÓW

27 MAJA 2022 SCENA ROBOCZA, POZNAŃ

28 MAJA 2022 AKADEMIA, WROCŁAW


Coals to młody duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Zespół szybko zdobył uznanie słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które publikowali na platformie Youtube. Coalsi mają na koncie liczne występy na zagranicznych festiwalach, m.in. Positivus, Pohoda Festival, Tune In-Tel Aviv, Primavera Sound czy Iceland Airwaves. Nagrali również wideosesję dla kultowego radia KEXP w Kex Hostel w Reykjaviku.

W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album „Tamagotchi”. Płycie towarzyszyła trasa, która obejmowała kraje Beneluksu, Niemcy, Francję, Austrię, Czechy oraz Estonię.

Po „Tamagotchi” Coalsi wydali oniryczną, około-rapową i nieco eksperymentalną EP-kę „Klan” (2019) napisaną wyłącznie po polsku. Na EPce gościnnie udzielili się m.in. Schafter, Bella Ćwir czy Kubi Producent.

W 2020 duet wydał drugi długogrający album „docusoap” pod szyldem wytwórni PIAS. Na krążku można znaleźć nawiązania do współczesnego alternatywnego R&B, ambientu oraz popularnego ostatnio trendu ASMR. Muzycy stosują tu również eksperymenty z obróbką wokalu. Modulacje i transformacje głosu nadają często hipnotyzujący klimat ich piosenkom. Za ten świetnie przyjęty album duet otrzymał nominacje do Fryderyków oraz Bestsellerów Empiku.

Bilety dostępne na www.followthestep.com w bileterii Going.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.