Od popu, rocka, przez alternatywę, metal, hip-hop po jazz – na scenie Fryderyk Festiwal 2021 zagoszczą największe polskie gwiazdy

Jeszcze tylko kilka dni zostało do największego święta muzyki w Polsce! Już 5 sierpnia w Netto Arenie Szczecin poznamy tegorocznych laureatów najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej oraz usłyszymy wokalistki i wokalistów reprezentujących różne style i gatunki muzyczne. Na szczecińskiej scenie pojawią się między innymi: Tomek Lipiński, Krzysztof Zalewski, Grzegorz Hyży, Włodi, sanah, Margaret, Kayah i Viki Gabor, Kasia Lins i Vito Bambino, Natalia Przybysz i Skubas oraz zespoły EABS i Nocny Kochanek.

Tegoroczne najważniejsze święto polskiej muzyki – Fryderyk Festiwal 2021 – zapowiada się niezwykle emocjonująco. W gościnnych progach szczecińskiej Netto Areny, w stolicy Pomorza Zachodniego, pojawią się nie tylko najlepsze polskie wokalistki i wokaliści, reprezentujący różne style i gatunki muzyczne, ale też spragniona koncertowych wrażeń publiczność. A tych 5 sierpnia na pewno nie zabraknie.

Miłośnicy dobrego popu będą mogli podziwiać występ sanah i Lanberry, nominowanych do Fryderyków aż w czterech kategoriach, w tym za Album Roku Pop 2021. Pop alternatywny reprezentować będzie m.in. Krzysztof Zalewski, który ma szanse na pięć statuetek za swój ostatni album ZABAWA.

Na scenie Netto Areny pojawią się również Margaret i Natalia Nykiel – tym razem w nieco innym, bo rockowym wydaniu, a przedstawicielki dwóch muzycznych pokoleń i stylów –Kayah i Viki Gabor, wspólnie wykonają utwór Ramię w ramię, którego twórcy mają szansę na statuetkę w dwóch kategoriach: autora i kompozytora roku.

Ze szczecińskiej sceny zabrzmią też głosy: Meli Koteluk, której będzie towarzyszyła nominowana w kategorii Album Roku Pop Alternatywny Hania Rani, Ani Dąbrowskiej, występującej w duecie z tworzącym muzykę klubową i nominowanym w kategorii Producent Roku 2021 GromeemNatalii Przybysz i Skubasa, Natalii Schroeder i Ralpha Kaminskiego, a także Kasi Lins i Vito Bambino, którzy również walczą o statuetkę dla najlepszego albumu w kategorii popu alternatywnego.Grzegorz Hyży, ubiegający się o Fryderyka w kategorii Utwór roku, wykona znanego i lubianego przez publiczność Króla nocy, a przedstawiciel sceny rapowej młodego pokolenia Sobel – bijące rekordy popularności Fiołkowe pole.

Podczas gali, w trakcie której statuetki najważniejszych polskich nagród muzycznych odbiorą artyści w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych, usłyszymy również Włodiego, ubiegającego się o Fryderyka w kategorii Album Roku Hip Hop 2021 za płytę W/88, oraz wyrosłą z hip-hopu wrocławską grupę jazzową EABS, z nominacją do Fryderyka w kategorii Artysta Roku Jazz 2021. Emocji z pewnością dostarczy także występ laureatów ubiegłorocznych Fryderyków w kategorii Album Roku Metal, zespołu Nocny Kochanek, a koncert galowy uświetni występ laureata Złotego Fryderyka za rok 2020, współtwórcy grup Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness, legendy polskiego rocka – Tomka Lipińskiego.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej Fryderyk Festiwal 2021 transmitowana będzie w TVN, Playerze oraz portalu Onet. Relacje z gali będzie można usłyszeć także na antenie Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal.

Uroczystość poprowadzą: Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowic, dziennikarz Radia Zet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.