OS.SO nowym singlem “Horyzont zdarzeń” zapowiada premierę albumu

Najnowsza piosenka songwriterki i producentki znanej z artpopowych melancholijnych utworów to opowieść o tym, jak trudno uwolnić się od własnych myśli i przekonań. 

Teledysk do “Horyzontu zdarzeń”, podobnie jak wcześniejsze klipy artystki, powstał na podstawie scenariusza OS.SO, wykreowany w nim świat jest chłodny, obojętny i potęguje poczucie osamotnienia – słuchacz zostaje tu sam na sam ze swoimi lękami i pragnieniami. 

Nieodłącznym elementem historii opowiadanych przez OS.SO jest również field recording, czyli nagrania terenowe, wykorzystywane przez nią w poszczególnych utworach.

Kolekcjonuję ciszę i pejzaże dźwiękowe – mówi OS.SO – zawsze mam przy sobie mikrofon i dyktafon, a mój nowy album jest wypełniony brzmieniami miejsc, które nagrałam w ciągu ostatnich kilku lat. Te nietypowe pamiątki są ważniejsze niż zdjęcia, bo w jednej chwili potrafią przenieść mnie w zupełnie inną przestrzeń. Wykorzystuję też nietypowe dźwięki z publicznej domeny – w “Horyzoncie zdarzeń” można usłyszeć między innymi odgłosy zderzeń czarnych dziur. Bardzo mało uwagi poświęcamy słuchowi, a przecież to on w znacznym stopniu określa nasz sposób odczuwania świata, wystarczy zamknąć oczy i wsłuchać się w najbliższe otoczenie – to właśnie dźwiękowy obraz naszej codzienności.”

Poprzedni singiel artystki – “Single Blow” – dostał się do półfinału międzynarodowego konkursu International Songwriting Competition, znalazł się też w zestawieniu najlepszych singli 2020 portalu Polska Płyta/Polska Muzyka obok utworów Krzysztofa Zalewskiego, Artura Rojka czy Kasi Lins.

Więcej o OS.SO

OS.SO – (Zuzanna Ossowska) kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. W 2022 ukaże się pełnowymiarowy album artystki “Lethe” (WM Records/Agora), wydanie płyty wsparły ZAiKS i STOART.

Strona internetowa: https://www.ossomusic.com/
Facebook: https://www.facebook.com/OSSOmusic/
Instagram: https://www.instagram.com/ossomusics/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.