ANIELI z pierwszym singlem i gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej

ANIELI przedstawiają swój pierwszy singiel – czyli duet świetnie znanych muzyków w nowej  odsłonie. „Jaśniejąca” ukaże się 21 stycznia nakładem Kayaxu. Piosence będzie towarzyszył  zrealizowany w Szczecinie teledysk, z niezwykłą opowieścią o nich samych.  

Za zespołem ANIELI stoi jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna  Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy,  jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publiczność  pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90-tych. Paweł  zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią  w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. 

ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Aśki wyczekiwany przez wielu powrót po  latach nieobecności, dla Pawła pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w Heyu. 

Muzycznie ANIELI zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym  okiem puszczonym w stronę lat 80tych i 90tych oraz artystów takich jak Sinead O’Connor,  Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk a nawet Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące  i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze  sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z  serialowego Twin Peaks. 

„Jaśniejąca” – pierwszy singiel i zapowiedź albumu, który ukaże się w 2022 roku to przejmująca  historia o przyjaźni, dziewczęcej, kobiecej, przesyconej fascynacją. To także znakomite  dopełnienie historii z piosenki i z samego życia. Gościnnie usłyszymy w „Jaśniejącej” Kasię  Nosowską, w życiu prywatnym żonę Pawła i… bliską przyjaciółkę Asi ze spędzonych wspólnie  w Szczecinie lat nastoletniej młodości. W Szczecinie również powstał teledysk do utworu,  ukazujący miasto będące świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek. 

Ten nietuzinkowy „debiut” po latach może okazać się jedną z najciekawszych płyt przyszłego  roku. 

Projekt został objęty mecenatem Miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego oraz  honorowym patronatem Prezydenta Szczecina.


Facebook: https://www.facebook.com/anieliofficial/ 

Instagram: https://www.instagram.com/anieli_official/

Podziel się swoją opinią ;)