[PATRONAT] „Belo” Oli Igbboaki już w maju. Wokalistka prezentuje swój najnowszy singiel „Zostawcie mnie”

17 kwietnia ukazał się premierowy singiel Oli Igboaka pt. „Zostawcie mnie”. Utwór pochodzi z płyty „Belo”, która ukaże się już 1 maja tego roku. Portal Muzykoholicy.com objął to wydawnictwo patronatem medialnym.


Singiel „Zostawcie mnie” będzie otwierał tracklistę albumu „Belo”.  Utwór utrzymany jest w klimacie muzyki soul, określanym przez artystkę mianem poetyckiego, refleksyjnego z elementami hip hopu. Tak naprawdę ciężko to przypisać jakiejkolwiek sztywnej kategorii muzycznej i być może dlatego artystka jest tak intrygująca zarówno muzycznie jak i tekstowo. Nie podąża za modą i trendami. Jest wierna swoim fascynacjom artystycznym, które w dużej mierze oscylują wokół „czarnych” brzmień. Artystka przyznaje, że tak naprawdę muzyka podporządkowuje się słowu. To ono odgrywa największą rolę przy tworzeniu każdej piosenki. Ola Igboaka jest kompozytorką i autorką wszystkich utworów na swojej płycie.



„Belo – bo napisałam ją w mieście Belo Horizonte w Brazylii, gdzie pojechałam przyjrzeć się terapii ADI/TIP opartej na bezpośrednim dostępie do podświadomości. Był to absolutnie magiczny i przełomowy czas mojego życia. „Zostawcie mnie” był taką pierwsza reakcją na totalnie odmienne środowisko (mieszkałam w klasztorze) i brałam udział w codziennych sesjach opartych na wizualizacji z zamkniętymi oczami. To ucieczka od łatwych rozwiązań i szukanie własnych znaczeń. Porusza tematykę przekazu transgeneracyjnego i kulturowego, wolności religijnej, szukania niezależności a równocześnie potrzeby bezpieczeństwa i schronienia. Jest o wyjątkowości każdego człowieka”. – tak o płycie opowiada autorka.


Ola Igboaka to pochodząca z Krakowa, a mieszkająca w Londynie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka londyńskiego The Institute of Contemporary Music. Jest też absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Muzyczną edukację pobierała w klasie skrzypiec, a później w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Udzielała się w chórkach takich artystów jak Junior Stress czy b, a także w Chórze Katedry Wawelskiej. Do tej pory jej utwory mogliśmy usłyszeć m.in. w Radiu Kraków czy Programie Trzecim Polskiego Radia. Jej debiutancka płyta „Wyspa” prezentująca oryginalną mieszankę soulu, popu i elektroniki, uznana była przez wielu dziennikarzy muzycznych za album roku 2016.

(mat promo)

Podziel się swoją opinią ;)