[PATRONAT] Łódzka OREADA zapowiada debiutancki album i duże tournee po Polsce

Łódzka OREADA zapowiada debiutancki album i duże tournee po Polsce

„Głos” to teledysk do pierwszego singla zapowiadającego debiutancki album zespołu Oreada zatytułowany „Mówili mi ludzie”. Premiera płyty odbędzie się na początku marca.


Wokalistka zespołu OREADA, Kasia Biesaga: „Praca podczas naszego pierwszego teledysku była niezwykłą przyjemnością. To cudowne, że bezinteresownie pomogło nam wielu ludzi, którzy chcieli poświęcić nam swój cenny czas. Podczas sceny koncertowej na planie było około 50 osób! Mam nadzieję, że z klipu płynie pozytywna energia, szczerość i naturalność. Co ciekawe, był to nasz pierwszy teledysk, a stresujących sytuacji praktycznie nie zanotowaliśmy, bo otoczyliśmy się ludźmi, którym zaufaliśmy i wiedzieliśmy, że z taką ekipą nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy pełni wdzięczności!”.OREADA pochodzi ze wsi pod Łodzią i gra FolkOFF. Jej autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową, naturą człowieka i miłością – do wolności i do ludzi. Zespół powstał w 2016 roku i zagrał blisko 100 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicich w czeskiej Ostrawie, Slot Art Festival w Lubiążu, Soundedit Festival w Łodzi, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk czy Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.


Materiał debiutanckiego krążka zespołu już od początku marca będzie można posłuchać na żywo niemal w całej Polsce! Łódź, Szczecin, Wrocław, Kraków, czy Katowice, to tylko fragment ogromnego tournee, które OREADA szykuje dla swoich słuchaczy. W planie jest  do zagrania 16 koncertów!

Niezmiernie miło nam poinformować, że nad płytą „Mówili mi ludzie” portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny.


Terminarz trasy koncertowej:

07/03. Łódź (Radio Łódź)

14/03. Szczecin (Piwnica Kany)

15/03. Wrocław (Nietota)

19/03. Brzesko (Restauracja Rzym)

20/03. Przemyśl (Centrum Kultury Zamek)

21/03. Krosno (K15)

22/03. Rzeszów (Niezła Sztuka)

26/03. Włocławek (REJS)

27/03. Sopot (Teatr Boto)

28/03. Słupsk (Antrakt)

03/04. Katowice (Drzwi Zwane Koniem)

04/04. Kraków (Fort Luneta)

18/04. Trzcianka (Cactus Pub)

09/05. Olsztyn (LAS)

16/05. Chorzów (Rebel Garden Cafe)