[PATRONAT] „Samotna podróż do Arkadii” – debiutancki album zespołu Mgły – dziś premiera

24.04.2020 r. to data premiery debiutanckiego albumu zespołu Mgły pt. „Samotna podróż do Arkadii”. Na płycie, usłyszeć można wydane już wcześniej single („Czekam na lato”, „Bałtyk”, „Rzeka”, „Nie mam czasu”, „Smutna piosenka”), jak również 8 niepublikowanych dotąd kompozycji.


Muzyka Mgieł oscyluje na granicy stylów, między dream popem, indie rockiem, a szeroko pojętym rockiem alternatywnym. Można znaleźć w niej garść nieodłącznie kojarzącej się z zespołem melancholii, nieco psychodelicznego klimatu i dużo przestrzeni.


„Samotna podróż do Arkadii” – okładka debiutanckiego albumu zespołu MGŁY /fot. materiały promocyjne

„Samotna podróż do Arkadii” to 13 piosenek o wielowarstwowych aranżacjach, w których organiczne, żywe brzmienia dyskretnie podszyte są elektroniką. Partie instrumentalne – przestrzenne gitary, analogowe syntezatory czy „połamane” groove’y bębnów – pokazując zespół od jego rockowej strony,  kontrastują z intymnym, hipnotyzującym głosem wokalistki i rozbudowanymi harmoniami wokalnymi. Nie brakuje eksperymentów brzmieniowych, jak choćby z elektronicznymi teksturami, samplami, ale i wstawkami operowymi czy wykorzystaniem instrumentarium orkiestrowego.Teksty piosenek charakteryzuje niejednoznaczność, tęsknota za czymś nieznanym i tajemnicza, niekiedy baśniowa poetyka.


Zespół “Mgły” / fot. materiały zespołu

W nagraniu albumu wzięli udział członkowie zespołu: Ewa Wyszyńska (wokal), Ada Wyszyńska (chórki), Piotr Grudziński (gitary), Wojciech Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosz Mielczarek (gitara basowa, moog), Rafał Olewnicki (perkusja), jak również zaproszeni goście: Daniel Orlikowski (trąbka, flugelhorn), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Łukasz Makowski (kontrabas).„Samotna podróż do Arkadii”
Produkcja: Piotr Grudziński
Mix, mastering: Marcin Gajko
Opracowanie graficzne/projekt okładki: Daniel Zbroszczyk
Zdjęcia: Piotr Wroniewicz
Koloryzacja zdjęć/fotomontaże: Daniel Zbroszczyk
Wydawca: Wytwórnia Mgły
Dystrybucja cyfrowa: Kayax

Podziel się swoją opinią ;)