Patrycja Duda zapowiada debiutancki album singlem Wspomnienie

Krakowska artystka prezentuje kolejną odsłonę swojej twórczości. Wspomnienie to mocny, gitarowy pop z emocjonalnym tekstem i nietuzinkową wrażliwością. Oto Patrycja Duda i jej “Wspomnienie”

Patrycja Duda to posiadaczka nowego głosu na polskiej scenie muzycznej. Niebanalna twórczość artystki zahacza o takie gatunki jak pop, rock czy blues, czego dowodem są jej dwa dotychczasowe, świetnie przyjęte single: Kilka Sekund oraz Złap Mnie. Kolejny rozdział w karierze debiutantki otwiera utwór Wspomnienie.

Premierowa piosenka stanowi dopełnienie opowieści o relacji: prawdziwej, złożonej i poruszającej. To kolejny element całej układanki, na którą składają się dotychczasowe single Patrycji. W utworze Wspomnienie artystka opowiada o sobie, z nadzieją na zrozumienie i utożsamienie się z kimś, kto słucha tego po drugiej stronie.

W swojej muzyce chce być szczera, ze swoimi emocjami i uczuciami. Chcę, żeby moi słuchacza mogli powiedzieć: „ona wie, co przeżywam, nie jestem w tym wszystkim sam/a”. Relacje to trudny temat, a większość tego, co przeżywamy, sprowadza się właśnie do nich. Chcę swoją twórczością wspierać i
być wspierana — opowiada Patrycja Duda.

Singiel Wspomnienie zapowiada debiutancki mini album artystki — Oddychaj, stworzony we współpracy z producentem, Józefem Rusinowskim. EP-ka tworzy spójną historię, która wciąga słuchacza już od pierwszych dźwięków i nie pozwala złapać tchu. To historia o relacji i jej kolejnych etapach: pożądaniu, zauroczeniu, zagubieniu, decyzji o zakończeniu relacji, myśli, że może jeszcze da się to wszystko uratować, i w końcu — wspomnieniu tej relacji, o którym opowiada najnowszy utwór Patrycji Dudy.

Wspomnienie opowiada o tym, że czasem tęsknimy za rzeczami, które były, a niekoniecznie za relacją z danym człowiekiem. Czasem zastanawiamy się, czy mogliśmy zrobić coś inaczej, ale potem nadchodzi refleksja nad relacją i dojście do wniosku, że jest dobrze tak, jak jest, że w końcu mamy swój czas na to, by się naprawić. Jednak wspomnienia nie znikają i wracają jak echo, ale to tylko echo, nie rzeczywistość. Pora skupić się na tym, żeby być sobą i nie zatracić się w przeszłości.

Proces powstawania “Wspomnienia” to czas, w którym było we mnie najwięcej emocji. Zawsze piszę o sobie i swoich doświadczeniach. Nie inaczej było tym razem. Wspomnienie powstało zimną podczas wyjazdu do Zakopanego. Za oknem padał śnieg, a ja siedziałam z pianinem i nagrywałam głosówki do Józka z linią melodyczną wokalu. Później Józek zbierał to w jedną piękna całość — dodaje Patrycja Duda.

EP-ka Oddychaj została zarejestrowana w studiu Centrum w Krakowie, pod okiem i uchem realizatora, Rafała Szumnego. Patrycji towarzyszyła również jej nauczycielka wokalu, Alicja Minch, dbając o komfort pracy artystki.


Patrycja Duda — wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka z Krakowa. Już jako dziecko śpiewała, wymyślała pierwsze melodie czy pisała wierszyki. Skończyła szkołę wokalno-aktorską w Krakowie, nieustannie szkoli się, uczestniczy w warsztatach pod okiem Kuby Badacha, Łony, Bisza, Pauliny Przybysz, Spiętego czy Darii ze Śląska oraz bierze udział w krakowskich live sesjach. Muzykę tworzy z uchwyconych momentów, głębokich uczuć i odpowiednio dobranych słów. Wykorzystuje przy tym szerokie spektrum dźwięków i stylów. W swoich tekstach o życiu i emocjach opowiada szczerze, choć z wrażliwością, czym przyciąga odbiorców poszukujących muzyki, która porusza. Artystka stawia właśnie swoje pierwsze kroki na scenach koncertowych i przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej EP-ki, która ujrzy światło dzienne jeszcze tej wiosny.

Podziel się swoją opinią ;)