Patrycja Zarychta i Herbie Hancock w jednym utworze na płycie Michała Urbaniaka

Patrycja Zarychta kolejny raz zaśpiewała na płycie Michała Urbaniaka! Tym razem usłyszymy wokalistkę na krążku „For Warsaw with Love”. Wydawnictwo ukaże się 26 lipca 2019 roku w ramach obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. 

Patrycja wykonuje tu utwór „Don’t you even know”, do którego napisała słowa. Poza Michałem w piosence pojawia się legenda światowego jazzu, pianista Herbie Hancock

Herbie Hancock jest laureatem czternastu nagród Grammy, otrzymał ponadto Oscara za muzykę do filmu „Round Midnight” z 1986 roku. Wiele jego kompozycji stało się standardami: „Watermelon Man”, „Cantaloupe Island” (rozsławiony przez remiks grupy Us3), „Maiden Voyage”, „Eye of the Hurricane”, „Dolphin Dance” i „Chameleon”. Obok McCoya TyneraKeitha Jarretta i Chicka Corei uznaje się go za jednego z czterech wielkich pianistów późnego modern jazzu, którzy wywarli największy wpływ na grę na tym instrumencie. Przedmiotem podziwu jest zwłaszcza jego inwencja rytmiczna i improwizacyjna. Od ponad trzydziestu lat tworzy on muzykę zarówno o charakterze czysto jazzowym, jak i będącą pod mniejszym lub większym wpływem popu, rapu i techno, w każdym z tych gatunków poruszając się z równą swobodą.

Gościnnie na płycie wystąpili wybitni muzycy, między innymi Marcus Miller, Michael „Patches” Stewart, David Gilmore, Al MacDowell, The Mad Stuntman, Walter West czy D-Train and Lenny White. Wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a dystrybutorem Agora.

zajrzyj po więcej:

fot. Katarzyna Mikita