Patryk Pietrzak zapowiada drugi solowy album

Patryk Pietrzak to muzyk, tekściarz, multiinstrumentalista i aktor. Tyle może powiedzieć Wikipedia. My dodamy inną ważną wiadomość: lubi pizzę i spaghetti. Przez wiele lat był wokalistą, autorem tekstów i współautorem muzyki w zespole Ted Nemeth.

„Więcej” to pierwszy singiel zapowiadający drugą solową płytę Patryka Pietrzaka. Utwór zdradza charakter nadchodzącego materiału. Songwriting w odsłonie popowej, alternatywnej, ale elektronicznej. Pulsującej bitem, ale stawiającej nacisk na przekaz i nawiązanie kontaktu ze słuchaczem. Nad kształtem tej całości czuwał Aleksander Boroś – w roli producenta i współautora utworów w warstwie muzycznej.

Utwór nagrany metodą homerecordingu, dosłownie w domu rodzinnym, w warunkach, które pozwalały zachować intymny charakter muzyki, ale nadały mu taneczny charakter – takiego tańca, który często tańczymy tylko, kiedy nikt nas nie widzi.

Pietrzak dąży w swojej twórczości do wyrażania osobistych treści w uniwersalny sposób. Zapytany o znaczenie swojej twórczości, zawsze odpowie, że interesuje go dużo bardziej to jak, ktoś inny ją interpretuje. “Więcej” to pierwszy “lovesong” jaki kiedykolwiek napisał w tak bezpośredni sposób. Wstydliwy, wybrany jako pierwszy singiel, żeby odsłonić się przed słuchaczem całkowicie.

Podziel się swoją opinią ;)