Michał Szpak podsumowuje 4 lata samodzielnej pracy scenicznej

W piątek 24 listopada 2023 r. ukazał się długo wyczekiwany, trzeci album Michała Szpaka “Nadwiślański Mrok”.  To prezent urodzinowy, jaki zrobił sobie sam artysta (urodziny 26 listopada)

Materiał, utrzymany w dość mrocznym klimacie, jest eklektyczny, ale dominuje alternatywny elektro-pop oraz industrialny rock. Album promuje singiel „Smutek (a może mniej)”.

Jak czytamy w opisie:

Materiał jest podsumowaniem 4-letniej, samodzielnej drogi artystycznej Michała Szpaka. Zamyka bardzo mroczny etap w życiu artysty związany z uniezależnieniem się od mainstreamu, prywatną żałobą po śmierci mamy i korzystaniem z ekstatycznych, ale wyniszczających uroków wielkiego miasta. To co zaczęło się w komercyjnych, telewizyjnych barwach, nagle zaczyna mieć mroczne zakłócenia i kończy nad ranem, w klubach techno, w tonach trasch – industrial – rock – electro. Materiał jest eklektyczny, niejednorodny, zbierany długo i tworzony kolektywnie, etapowo. Michał mówi często, że jest to jego “artystyczny wyrzyg” – coś z dna serca, z ciała, coś co drażniło i w końcu znajduje swoje ujście. 
– ALE to ujście jest dotkliwe, ta muzyka przeprowadza nas przez torsje, przez rozedrgane emocje, przez ekstazę, a dopiero na końcu przez ukojenie. Zgodę na to, że to co było – już się skończyło i pora wyruszać w nową drogę. Dokonało się.

Tracklista:

1. Intro I
2. Intro II
3. Gaja
4. We Need A Coco
5. Smutek (a może mniej)
6. Cleopatra
7. Warszawianka (mrok)
8. JowiszJa
9. Bondage
10. Hiob
11. Gaja genesis
12. Smutek

Zdjęcie okładki: Nela Głogowska

Podziel się swoją opinią ;)