Paulina Przybysz powraca z kolejnym solowym albumem

Album Pauliny Przybysz już w sieci. Wśród gości Miły ATZ, asthma, Margaret, Ryfa Ri i Szczyl

Paulina Przybysz proponuje soundtrack pełen refleksji, walki o wolność, szukania sensu, odwagi czy niezgody na stare porządki władzy. Mocno osadzona w rzeczywistości prezentuje album „Wracając”. Płyta niezwykle romantyczna, ale raczej o dorosłej miłości, niż pierwszych motylach w brzuchu.

„Wracając” to po „Chodź tu” i „Odwilży” trzeci solowy album Pauliny Przybysz, na którym wiernie wybrzmiewa hip-hop i soul. Jednak Paulina wpuszcza do niego elementy klasycznych popowych ballad, tanecznych momentów, głębokiego basu czy trapowej narracji rytmicznej.

“W dorosłym życiu chodzi chyba o to, żeby iść do przodu, ciągle wracając do siebie.”

Paulina wraca do swoich fascynacji, trochę chce być laską z JJ FAD a trochę, bez żadnego mrugania okiem, zaśpiewać Wam poważną balladę o miłości, bo „ona może śpiewać, może się już nie bać”.

Podejmuje wielokrotne próby integracji i bycia na serio. Jako baczny obserwator sceny muzycznej, wychowana na rapie, klasyce, soulu i jazzie, nie powstrzymuje się od inspiracji i współpracy z przyjaciółmi. Na albumie usłyszymy produkcje Wuja HZG, Kuby Więcka, Olka Świerkota, Patryka Kraśniewskiego, Jacka Antosika czy samej Pauliny, a gościnnie pojawią się Miły Atz, Asthma, Margaret, Ryfa Ri czy Szczyl.

Piosenki o równowadze, o oswajaniu smutku i cienia, o tęsknocie za naturą, o końcu świata, bałaganu w polityce, o wewnętrznych cichych rewolucjach, subtelnościach w relacjach i miłości.

To pierwszy album Pauliny, który ukaże się tylko w wersji cyfrowej. Całość dostępna tutaj:

Paulina Przybysz – Wracając
https://DefJamPL.lnk.to/WracajacAlbum

W ramach nowego albumu, paulina ruszy w trasę koncertową, odwiedzając poniższe miasta:

12.05 – Warszawa – Praga Centrum – https://fb.me/e/2QIcEWP72

13.05 – Katowice – Królestwo – https://fb.me/e/XBos0GWS

19.05 – Wrocław – Bezsenność – https://fb.me/e/Zmvcv1ux

26.05 – Poznań – Blue Note – https://fb.me/e/33o4x1iYV

27.05 – Gdańsk – Dizzly Grizzly – https://fb.me/e/P4xFISBz

02.06 – Kraków – Klub Spotkań Poczta Główna – https://fb.me/e/A9OhhWEG


Podziel się swoją opinią ;)