Paweł Izdebski debiutuje płytą “@strach”

Jedni się żegnają, inni debiutują. Premiera płyty “@strach” Pawła Izdebskiego zapowiada straszny rok 2020. A to dlatego, że tuż po premierze muzyk, wraz ze swoim zespołem, ruszają w trasę koncertową, na której pod chorągwią “@strachu” odwiedzą ponad 10 miast Polski. Koncerty Pawła Izdebskiego to powiew świeżości i jakości na polskiej scenie alternatywnej.

Nadchodzący krążek przełamuje dotychczasową karierę muzyka, wracając do jego
mocniejszych korzeni muzycznych, oddalając się od wydanej w 2017 r. popowej EPki “Książę Naiwności”, a zbliżając do bardziej alternatywnych brzmień.

“Folkowo – rockowe, żywe brzmienia oparte na gitarach i instrumentach smyczkowych,
oplecione charakterystycznym wokalem Izdebskiego, który wciąga na zabój. Na płycie nie znajdziemy syntetycznych dźwięków, czy grama nieautentyczności – zarówno w muzyce, jak i przekazie lirycznym. Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie Cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak Ty.”  – Paweł Izdebski

Płytę zapowiedziały już trzy single opatrzone animowanymi teledyskami, w dniu premiery
ruchomym obrazkiem został obdarzony utwór “3” – przewrotnie trzeci utwór na płycie „@strach”; to piosenka o polu bitwy jakim jest codzienność – rodzina, miłość, marzenia, relacje, wiara, porażki i sukcesy – a przede wszystkim fakt jakim obciążeniem jest próba pogodzenia tego wszystkiego. To wreszcie trzy myśli, z którymi autor walczy, a które bezustannie wracają. Może tak musi być. A może to po prostu strach. Jedna z mocniejszych propozycji na płycie, przepełniona przesterami, cięższymi riffami i ciekawym, współczesnym stylem wokalnym.

This slideshow requires JavaScript.


Płytę “@strach” można usłyszeć na serwisach streamingowych oraz zakupić na koncertach i w dobrych sklepach muzycznych od 17 stycznia 2020.

Koncert premierowy (26.01) w warszawskiej Progresji jest częścią trasy koncertowej “Niewiarygodny Tour”, promującej nadchodzące wydawnictwo. Mimo tego, wypełniony będzie masą muzycznych niespodzianek, które Paweł razem z zespołem szykuje specjalnie na tę wyjątkową okazję. Niewykluczone, że pojawią się muzyczni goście z najwyższej półki polskiej sceny alternatywnej.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/pawelizdebskipl/

Instargram: https://www.instagram.com/nieokiemznany/

YouTube: https://www.youtube.com/c/PawelIzdebski/

www: https://pawelizdebski.pl/