Piękny Brzeg Rock Summer Fest 2021

Już 27 sierpnia w Warszawskiej Bistromani Piękny Brzeg o godzinie 20-tej rozpocznie się kolejne wydanie Rock Summer Fest. We wcześniejszej edycji (18.07.2021) na scenie zagrały aż cztery zespoły My Own Wasteland, Marne Szanse, Carol Markovsky i Blue Hangover. Tym razem na scenie wystąpią tylko trzy zespoły, ale za to jakie!!

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklicznych koncertów rockowych organizowanych przez klub muzyczny Piękny Brzeg na warszawskim Żoliborzu. W ramach wydarzenia zagrają zespoły prezentujące muzykę z gatunków: rock, grunge, rock alternatywny.

Muzyczni Czarodzieje (rock)

Zespół Muzyczni Czarodzieje tworzą profesjonalni muzycy, grający od wielu lat w zespołach rockowych i reggae oraz różne grupy społeczne w tym osoby niepełnosprawne intelektualnie. Tym co sprawia, że ten zespół jest wyjątkowy, jest poziom wykonywanej muzyki. Obecność profesjonalnych muzyków sprawia, że płyty, które tworzą, spokojnie mogłyby konkurować z tymi nagrywanymi przez inne polskie zespoły. Wymaga to oczywiście ogromnej pracy – ich płyty powstają latami. Śpiewają o miłości i chęci bycia sobą. W Muzycznych Czarodziejach osoby z różnych grup społecznych nie są tłem, są podstawą i fundamentem. Mają głos i radość w sobie, którą zarażają innych.

Podczas koncertu w Pięknym Brzegu odbędzie się prapremiera nowej płyty Muzycznych Czarodziei „Kimkolwiek jesteś życzę Ci dobrze” to także głos oddany różnym grupom społecznym i kolejna próba burzenia stereotypów. Na płycie zaśpiewa 6 wokalistów między innymi: dzieci z domu dziecka, osoba z niepełnosprawnością intelektualną. Tekstowo i muzycznie to najpoważniejsza płyta w 10 letniej działalności zespołu.

Junk Hustler (rock/metal/grunge)

To formacja z Pruszkowa. Od 2015 roku zespół występuje w składzie: Marek Leśniewski (wokal i gitara), Michał Usiądek (gitara), Jacek Kuczewski (bas) i Norbert  Stępień (perkusja). Kapela tworzy muzykę, będącą swoistym fusion nurtów grunge, metalu i rocka alternatywnego. Kompozycje Junk Hustler są intensywnie nasycone partiami przesterowanych gitar przypominającymi brzmienie sceny z Seattle i uzupełnione bezkompromisowymi partiami gitary solowej. Sekcja rytmiczna trzyma wszystko w pulsującym rytmie, gdzie słychać doskonałą współpracę obu muzyków: basisty i perkusisty. Rozumieją się “w lot” i wzajemnie tworzą ostre rock’n’rollowo-transowe rytmy. Utwory kapeli są bardzo zróżnicowane pod względem kompozycyjnym, zachowując swoją oryginalność i utrzymując jednocześnie wspólny mianownik – inspirowany muzyką grunge. Warstwa tekstów skupia się na tematyce egzystencjalnej, relacji międzyludzkich i tym wszystkim, co dotyczy emocjonalności człowieka i jego przeżyć, doświadczeń w dzisiejszym trudnym świecie. W 2019 roku zespół wydał debiutancką EPkę z trzema utworami: „Złość, „Drug” i „Egoistic”. Na swoim kanale TY ma kilka videoklipów. W dalszej perspektywie ma powstać ich pełnometrażowy album. W 2021 na scenie w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie zaprezentowali premierowo utwór „1991” w ramach przeglądu Muzycznej Twórczości Mieszkańców, równocześnie trwają prace nad nowymi utworami i przygotowania do pełnometrażowego albumu.

Cathleen (grunge/rock/alternatywa)

Cathleen to zespół który powstał w 2005 roku. W tym samym roku zespół nagrał singiel – The Pain Inside, po czym zawiesił działalność aż na 10 lat ze względów osobistych członków zespołu. Band powrócił w 2015 roku na dobre, na rockową scenę. Mocny powrót na sceny mniejsze i większe, koncerty w pubach, klubach muzycznych, sceny plenerowe, przeglądy i festiwale m.in. Ursynalia Warszawa 2015 – Open Stage, Ostrow Maz Rock Festiwal, Rock na Bagnie, Rock Battle Of Barcia, Liga Rocka, wyróżnienie w półfinale eliminacji do festiwalu w Jarocinie, WOŚP itd. W roku 2016 Cathleen wszedł do studia Hertz Białystok co zaowocowało wydaniem EP „sun dies in the east. Płyta została bardzo pozytywnie zrecenzowana przez m.in. deathmagnetic.pl czy Teraz Rock. Obecnie zespół planuje kalendarz koncertowy, kończy przygotowywać materiał na płytę LP oraz układa scenariusz do nagrania clipu.


Skrót:

Tytuł wydarzenia: Piękny Brzeg Rock Summer Fest 2021

Miejsce wydarzenia: Bistromania Piękny Brzeg, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2A, Warszawa

Data wydarzenia: 27/08/2021 godz. 20:30, otwarcie wstępu 19:30

Artyści: Muzyczni Czarodzieje, Junk Hustler, Cathleen

Podziel się swoją opinią ;)