“Świateł mruganie” – nowy singiel Magdy Ruty

Po ponad roku od wydania debiutanckiej płyty “Nie wiem czy będę” Magda Ruta powraca i prezentuje swój najnowszy singiel “Świateł mruganie”.

W marcu 2020 roku pomimo pandemii Magda zdecydowała się pokazać swoją muzykę światu. Jej debiutancki album spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Niesamowitym wydaje się fakt, że pomimo braku możliwości pokazania swoich wokalnych umiejętności na koncertach Magdzie udało się znaleźć stałą grupę odbiorców. Artystka zachwyciła słuchaczy z całej Polski o czym świadczy to, że piosenki z jej albumu grane były w stacjach radiowych większości miast wojewódzkich (Radio Kraków, Radio Lublin, Radio Afera, Radio Luz…). Piękna barwa głosu Magdy, jej naturalność, wrażliwość i brak zmanierowania stały się jej znakiem rozpoznawczym.

Uniwersalne przesłanie.

W swoim najnowszym singlu Świateł mruganie Magda dała się poznać jako znakomita autorka tekstów. Przekaz nie jest dosłowny, podany na tacy tak jak niestety w znacznej części współczesnych polskich piosenek. Metaforyczny sens jej słów każdemu może przypomnieć inne bolesne wydarzenie z życia, przez co łatwo jest się z nimi utożsamić. Świateł mruganie opowiada o toksycznej relacji, która zamiast nas wzmocnić, doprowadziła do pogorszenia się naszego stanu psychicznego. Opowiada również o momencie w życiu, kiedy desperacko poszukujemy kogoś bliskiego, ponieważ boimy się, że w przeciwnym razie zostaniemy sami z naszymi myślami i problemami. Myślę, że każdy, kto był kiedyś w toksycznej relacji czy to romantycznej, czy przyjacielskiej znajduje w tym utworze cząstkę samego siebie.

Zgrany zespół.

Poza bardzo dobrym tekstem Świateł mruganie to również bardzo dobra oprawa muzyczna, za którą odpowiedzialny jest Tomek „Serek” Krawczyk producent muzyczny i gitarzysta współpracujący między innymi z Urszulą Dudziak,  Zakopower, Pawłem Domagałą. Współautor wielu znanych utworów na przykład tych z repertuaru Meli Koteluk („Melodia ulotna”, „Żurawie Origami”…). Tomek brał również udział w tworzeniu wszystkich piosenek z pierwszego albumu Magdy Ruty.

Utwór Świateł mruganie jest zdecydowanie bardziej rytmiczny w porównaniu z piosenkami z albumu Nie wiem czy będę. Melodie refrenu do piosenki stworzyła Magda, za to Tomek zajął się brzemieniem zwrotek. Akompaniament jest nieprzytłaczający. To głos Magdy i opowiedziana przez nią historia wysuwa się na pierwszy plan.

„Sam proces wymyślania trwał bardzo krótko i dał nam poczucie jakby

wszystko działo się samo, jakby w transie – muzyka przez nas przepływała, a my dawaliśmy

jej tylko ujście.”

Magda Ruta

“Świateł mruganie” zapowiedzią muzycznych nowości

Świateł mruganie zapowiada nowy rozdział w twórczości artystki. Z niecierpliwością czekam na jej nowe piosenki i drugi album, nad którym prace wokalistka rozpoczęła już podczas ostatniego lockdownu! Album ten będzie dla artystki nie tylko możliwością zaprezentowania kolejnej porcji swojej muzyki, ale również jej pierwszym doświadczeniem jako wydawca muzyczny. W 2021 roku Magda postawiła na niezależność i odłączyła się od wytwórni Fonobo.

Podziel się swoją opinią ;)