Klubowa Pierwsza Trasa koncertowa Darii ze Śląska

Mówi się o niej, że jest jednym z najbardziej obiecujących młodych talentów na polskiej scenie muzycznej. Daria ze Śląska rusza w swoją Pierwszą Trasę podczas której wystąpi m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Warszawie. W sumie zagra 20 koncertów, a na żywo zaprezentuje materiał z debiutanckiego albumu “Daria tu była” oraz zupełnie nowe utwory.

Daria ze Śląska od urodzenia mieszka na Śląsku. Miała zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło zrezygnowała i została historykiem. Nie lubi wielkich miast i tłumów. Gdyby nie śpiewała, pisałaby teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jest ufna, cierpi na niezdecydowanie, a w smutku czuje się najbezpieczniej.

Pierwsza płyta Darii ze Śląska to przede wszystkim mocne i bezpośrednie teksty oraz brzmieniowa różnorodność: od ambitnego popu po alternatywę. Na wydawnictwie znalazły się single “Falstart albo faul”, który w tej chwili ma już ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube, “Chinatown”, “Kill Bill” oraz najnowszy – “Gambino” . Nad tekstami na płycie Daria pracowała z Agatą Trafalską natomiast przy warstwie muzycznej wspierały ją takie muzyczne postacie, jak Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia: Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.

Daria ze Śląska była jednym z największych odkryć pierwszej edycji organizowanego przez Artura Rojka festiwalu Great September w Łodzi, zagrała na Orange Warsaw Festival, OFF Festivalu w Katowicach, Męskim Graniu, występowała z Kortezem i towarzyszyła Dawidowi Podsiadło na scenie podczas jego POST PRODUKCJA TOUR. Za singiel „Gambino” była nominowana do nagrody Bursztynowego Słowika.

Tej jesieni Daria ze Śląska wyrusza w swoją Pierwszą Trasę:
29 września – Ostrów Wielkopolski
30 września – Wrocław
6 października – Kraków
7 października – Katowice
12 października – Strzelin
21 października – Białystok
9 listopada – Lubin
16 listopada – Lublin
18 listopada – Kraków
19 listopada – Nowy Targ
23 listopada – Poznań
24 listopada – Bydgoszcz
1 grudnia – Wodzisław Śląski
2 grudnia – Bytom
7 grudnia – Gdańsk
8 grudnia – Toruń
9 grudnia – Opole
10 grudnia – Legnica
15 grudnia – Olsztyn
16 grudnia – Warszawa

Podziel się swoją opinią ;)