Pierwszy dzień wiosny przynosi premierę albumu “Ciepło” zespołu Chłodno

Duet Chłodno oddaje na ręce fanów wyczekany, debiutancki album „Ciepło”

To album, który jest zapisem ich dotychczasowej muzycznej drogi, na którym znajdziemy uniwersalne historie dotykające każdego z nas. Julia Zastryżna (wokal, teksty) i Szymon Pałyz (teksty, muzyka, produkcja) zabierają nas na spotkanie z relacjami, zarówno z bliskimi, jak i samymi sobą. Miękkie dźwięki nieskazitelnego głosu Julii, gitary, pianina czy instrumentów smyczkowych otulają słuchacza, niczym zachód słońca późnym latem. Na trackliście nie zabrakło też utworów, takich jak „Tańcz(my)” czy „Do morza”, które rozbujają widownię, nie tylko na koncertach.

Chłodno o albumie:

To album, który tworzyliśmy przez ostatnie lata, znajdują się na nim utwory, które sprawdziliśmy na koncertach, oraz takie, które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Mamy nadzieję, że ten album sprawi, że słuchacze stracą grunt pod nogami (oczywiście w pozytywny sposób) lub zaniemówią. Wierzymy, że trochę potańczą, wzruszą się, ale przede wszystkim odnajdą w nim nadzieję na lepsze jutro. Pewne wydarzenia wrzucają nas niespodziewanie w niecodzienną codzienność, więc my chcemy ich zabrać tam, gdzie wszystkie swoje troski mogą wyrzucić w dal. Do morza. Mamy nadzieję, że zostaną z nami na dłużej, nawet w chwilach, kiedy będzie ciemniej.

ZOBACZ TELEDYSK „DO MORZA”

Tracklista:

 1. 20:05
 2. Nie mów nic
 3. Do Ciebie
 4. Siebie mi daj
 5. Było (Cie)mniej
 6. Grunt
 7. Niecodzienna
 8. Na dłużej
 9. Tańcz(my)
 10. Gęsty las
 11. Do morza
 12. Ciepło

Zapraszamy na koncerty Chłodno – muzyczną podróż, pełną pięknych emocji i refleksji w ramach trasy koncertowej „Ciepło”. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć utwory z debiutanckiego albumu i doświadczyć magii ich muzyki na żywo.

KRAKÓW, TU i Ówdzie, 05.04.2024

WROCŁAW, Nietota, 17.04.2024

POZNAŃ, Next Fest, Scena na Piętrze, 19.04.2024

PSZCZYNA, Pszczyńskie Centrum Kultury, 11.05.2024


Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki Zastryżnej oraz Szymona Pałyza. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się̨ w jedno. Pierwszego dnia wiosny ukazał się wyczekiwany, debiutancki album zespołu pt. „Ciepło”.

Chłodno ma na koncie koncerty w ponad 40 polskich miastach oraz za granicą, zarówno na małych, jak i dużych scenach m.in. Lato na Fortach, Juwenalia Krakowskie, Yass Festiwal, Sofar Sounds, Festiwal Fama. W 2022 roku zostali twarzą kampanii Dr.Martens #toughertogether. W tym roku również będziemy mieli okazję oglądać ich na wielu scenach (nie tylko) festiwalowych.

Instagram | Facebook | TikTok | YouTube | Spotify 

Podziel się swoją opinią ;)