Premiera albumu “Ko-oddech” Klaudii Szafrańskiej

Artystka znana jako połowa duetu XXANAXX wkracza na rynek z debiutancką płytą, na której delikatny wokal miesza się z pulsującym soulem, mięsistym R’N’B oraz charakterystycznym basem

Wciąż jest to elektronika, w której wokalistka czuje się najlepiej, aczkolwiek zespolona z żywymi instrumentami.

Wyjście z duetu damsko-męskiego sprowokowało wejście w kobiecość, a zatem warstwa liryczna utworów dotyka tematów, które były z artystką przez długie lata. Odzwierciedla przeżycia, które zbierała i kolekcjonowała. Jej nadzieje, tęsknoty, namiętności.

„Wciąż najlepiej śpiewa mi się o miłości, lecz teraz częściej też o szukaniu miłości do samej siebie. Każda cząstka tej płyty to ja, a dźwięki i słowa, mimo długiej drogi, jaką przeszła ta płyta, wciąż mocno ze mną rezonują.” – mówi Klaudia.

Na krążku znajdziemy 9 premierowych piosenek.

Pierwszą odsłoną solowego albumu „Ko-oddech” Klaudii jest utwór „Niedoskonały”, z tekstem Arka Sitarza (Rasmetalism), wyprodukowany przez Chloe Martini. Ta nowoczesna kompozycja to połączenie współczesnej elektroniki z przebojowym popem lat 80′.Kolejne single, które zapowiadają album wokalistki to „Ko-oddech” „Paryż Północy” feat. Jan Rapowanie oraz „Nucę to od lat” feat. Ofelia. Ostatnim singlem promującym album był „Głód”, do którego teledysk wyreżyserowała Ola Bodnaruś.

Teksty na płytę “Ko-oddech” napisali: Agnieszka Musiał, Marika, Arek Sitarz, Monika “Mimi” Wydrzyńska, Bovska, Ofelia, Martina M i Gverilla. Klaudia współpracowała ze wspaniałymi producentami muzycznymi, którzy maksymalnie oddali w muzyce to, co chciała pokazać słuchaczom.

„Genialny Tribbs, który odpowiada za ponad połowę utworów na mojej płycie. Chloe Martini, która stworzyła ze mną utwór „Niedoskonały”. Moo Latte, z którym udało nam się zrobić dwie cudowne piosenki „Głód” oraz „Już nie moknę”. Pham, który wyprodukował „Na głos”. To cudowne móc współtworzyć tę płytę z tak utalentowanymi osobami” – wspomina Klaudia.


Klaudia Szafrańska jest doskonale znana szerokiej publiczności jako połowa duetu XXANAXX, który w 2012 roku założyła wspólnie z Michałem Wasilewskim. Zespół zrobił furorę na polskim rynku fonograficznym, czego efektem były występy na największych polskich festiwalach m.in.: Open’er, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Kraków Live Festival czy H&M Music. Ich ostatni album „Gradient”, otrzymał statuetkę Fryderyk 2019 w kategorii‚ elektronika’.Artystka ma na swoim koncie liczne współprace muzyczne, w tym duety z Quebonafide, Ten Typ Mes, VNM, Rasmentalism, Mariką czy Pawbeats’em. W roku 2020 Klaudia została jedną z twarzy projektu PEPSI Taste The Beat, który odbił się szerokim echem. Utwory „Tam, gdzie Wy” oraz „Żyj, jak chcesz” stworzone pod tą kampanię osiągnęły ponad 10 milionów wyświetleń.

One Comment

  1. Anonim

    Dzięki za recenzje

Podziel się swoją opinią ;)