„Piosenki z Drugiej Ręki”, czyli nowy wymiar rozrywki

Hity YouTuba, królowie Internetu i mistrzowie parodii – oto co czeka widzów w ramach wielkiej gali „Piosenki z Drugiej Ręki”. Najlepszą wizytówką produkcji są liczby, a te robią wrażenie. Profile gości programu subskrybują łącznie prawie cztery miliony osób, a ich piosenki mają ponad sto osiemdziesiąt milionów odsłon. Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji z cyfrowego świata wyjdą wykonawcy najpopularniejszych przeróbek. 


Od kilku lat miarą wielkości hitów, tych polskich i światowych, jest nie tylko liczba wyświetleń na YouTubie, ale też zaangażowanie fanów i jakość powstających parodii. Przepis jest genialnie prosty: przerobić przebój tak, żeby brzmiał bardzo śmiesznie, nakręcić równie zabawny teledysk i umieścić w sieci. Popularność powstałych nagrań często dorównuje oryginałom, a ich autorzy stają się częścią popkultury. Rzadko jednak wychodzą ze swojego cyfrowego świata. Dzięki „Piosenkom z Drugiej Ręki” poznamy ich bliżej, a także przekonamy się, jak nowe odsłony znanych utworów wypadają w telewizyjnym studio.


Będzie to też okazja, by wraz z publicznością bawić się przy parodiach hitów takich wykonawców, jak Sarsa, Kamil BednarekModern Talking, PSY, Kraftwerk, Ed Sheeran czy Akcent. Zabrzmi kultowa „Pomidorowa” (pięćdziesiąt trzy miliony wyświetleń) w wykonaniu Letniego Chamskiego Podrywu, „Das Maluch” (trzynaście milionów wyświetleń) w zaśpiewany przez Cyber Mariana czy „Ja jem kebaba” autorstwa Na pełnej (osiemnaście milionów wyświetleń). Nie zabraknie premier, które pokażą, jak doskonale w parodiach czują się Łobuzy czy Sławomir. Autorzy hitu „Ona czuje we mnie piniądz” zaprezentują piosenkę „Wszyscy nosacze to jedna rodzina” będącą parodią utworu Bayer Full „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”, zaś król Rock Polo wykona przeróbkę „Biełyje rosy” zatytułowaną „Nie lubię Rosji”.


W „Piosenkach Z Drugiej Ręki” to liczne niespodzianki, goście specjalni i moc muzycznych atrakcji. Wielce prawdopodobne, że na fali popularności zjawiska twórców parodii czeka niebawem kariera muzyczna nie mniejsza, niż ta, która jest udziałem wielkich gwiazd piosenki. Program obejrzymy w niedzielę 12 maja o godzinie 21.05 w paśmie kabaretowym tylko w Telewizji Polsat.


zajrzyj po więcej:

Polsat na Facebooku
Polsat na Instagramie


fot. Zuzanna Sosnowska